Земля

Льодовиковий період вплинув на еволюцію американських крокодилів

Канадські вчені оцінили, які екологічні чинники впливали на еволюцію крокодилів Південної і Північної Америки останні десятки тисяч років. Виявилося, зміни клімату відбилися на цих рептиліях не так сильно, як зниження рівня моря в останній льодовиковий період, яке ізолювало популяції карибських і тихоокеанських крокодилів.

Гострий крокодил / © Wikimedia Commons

Вчені з Макгілльського університету (Канада) задалися питанням: що було основною рушійною силою еволюції крокодилів за останні тисячі років і що найбільше впливало на популяції цих рептилій? Автори зосередилися на гострорилих крокодилах (Crocodylus acutus), широко поширених у Південній та Північній Америці.

Результати дослідження свідчать про те, що зміна температури і кількість опадів мало вплинули на потік генів між популяціями крокодилів, тоді як основний внесок в еволюцію цих рептилій внесло зміна рівня моря під час останнього льодовикового періоду. Висновки вчених представлені в журналі Evolution.

Гострорилі крокодили можуть переносити значні перепади температури і мало залежать від зміни кількості опадів. Однак близько 20 тисяч років тому величезна кількість води утворила великі крижані щити, а рівень моря впав більш ніж на 100 метрів. Це створило географічний бар’єр, який розділив популяції крокодилів Панамського перешийка.

Крокодили – чудові плавці, але вони не можуть долати великі відстані по суші. Тому під час льодовикового періоду популяції карибських і тихоокеанських крокодилів виявилися ізольованими один від одного, що сильно вплинуло на їх подальшу еволюцію.

Вчені також зіставили кліматостійкість сучасних гострорилих крокодилів з моделями клімату регіону останніх мільйонів років. По всій видимості, рептилії легко перенесли коливання температур льодовикового періоду. Однак вплив рівня моря на еволюцію крокодилів став одним із відомих перших випадків, коли Льодовиковий період так вплинув на тропічні види.

На думку дослідників, набагато більший вплив на гострорилих крокодилів зараз роблять люди, а отримані дані дають нове уявлення про те, як екологічні чинники впливають на еволюцію цих рептилій і на чому слід зосередити зусилля по збереженню конкретних популяцій крокодилів в Панамі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button