Земля

Люди можуть повністю зникнути з лиця Землі

Стівен Хокінг широко відомий своїми теоріями чорних дір і гравітації. Крім того, вчений регулярно розбурхує громадськість прогнозами про ймовірну загибель людства. На думку Хокінга, люди можуть повністю зникнути з лиця Землі, і на це є як мінімум три причини.

38f54d31bf3a1f42720d197039d702a5
Штучний інтелект

Хокінг відноситься до числа тих вчених, які поділяють побоювання з приводу створення сильного штучного інтелекту.

«Розвиток ШІ може покласти кінець людської раси», — заявив він в інтерв’ю BBC.

З Хокінгом солідарний Елон Маск. Генеральний директор SpaceX і Tesla Motors назвав штучний інтелект «найбільшою загрозою нашому існуванню».

Втім, з Хокінгом і Маском згодні не всі вчені. Багато діячів науки вважають, що людству не під силу створити штучний розум, порівнянний за своїми можливостями з людським.

«Ми знаходимося в десятиліттях від того часу, коли можна буде починати турбуватися. Хоча це добре, що розмова розпочато вже сьогодні», — сказав Деміс Хассабіс (Demis Hassabis), учасник проекту Google DeepMind.

Війни

Якщо нас не знищать машини, ми вб’ємо себе самі. Принаймні в цьому впевнений Хокінг. Коли вченого запитали, які недоліки людей він найбільше хотів би змінити, Він відповів:

«Головна людська слабість — це схильність до агресії. Колись, на зорі людства, цей біологічний механізм грав нам на руку. Агресія допомагала отримати більше їжі, території або партнерів для продовження роду. Але тепер це якість загрожує вбити нас усіх. Наприклад, ядерна війна цілком може знищити цивілізацію і людський рід».

На питання про те, чого в характері людей має бути більше, вчений відповів, що нам не вистачає емпатії — здатності до співпереживання.

На думку Хокінга, освоєння космосу необхідно для виживання людства.

«Космос застрахує нас від загибелі на Землі. Нам необхідно колонізувати інші планети», — упевнений учений.

Інопланетне життя

У 2010 році Хокінг висловив думку про те, що якщо інопланетне розумне життя існує, то воно навряд чи виявиться дружнім по відношенню до людей.

«Якщо вони коли-небудь прилетять, земляни опиняться в положенні індіанців після висадки на американському материку Христофора Колумба», — сказав науковець у своєму шоу на Discovery Channel.

Інопланетяни можуть виявитися кочівниками, які колонізують всі планети, що зустрінуть на шляху.

«Кожну знайдену планету вони можуть використовувати як джерело матеріалу для побудови нових космічних кораблів», — припустив вчений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button