Людина

Люди з “темними” рисами характеру інакше сприймають пандемію

Наприклад, люди з нарцисичними рисами характеру рідше протирають забруднені поверхні і миють руки

Нове дослідження показало, що пандемія інакше впливає на людей з «темними» рисами особистості. Ці риси особистості, що включають нарцисизм, садизм, макіавеллізм і психопатію, складають «темну тріаду». Вони зазвичай пов’язані з негативними соціальними наслідками.

Pixabay

У дослідженні, опублікованому в журналі Personal and Individual Differences, вчені з’ясували, як такі риси особистості можуть передбачити реакцію людини на пандемію.

Дослідники поспостерігали за 402 американцями у віці від 18 до 78 років і виділили тонкі, але помітні відмінності в рисах особистості. Потім добровольців попросили заповнити онлайн-анкету, в якій вони детально описували думки, почуття і поведінку під час пандемії коронавірусу.

Після цього, вчені оцінили «темні» риси характеру учасників за допомогою тесту «Брудна дюжина» і оцінки садистських нахилів.

Виявилося, що люди з більш «темними» рисами особистості також емоційно переживали соціальні потрясіння, пов’язані з пандемією. Однак дослідження показало, що учасники з садистськими нахилами отримували задоволення від ситуації у світі.

Автори зазначили: «Можливо, ці люди отримують задоволення від подій, які зазвичай сприймаються як такі, що негативно впливають на суспільство».

Дослідники також помітили, що люди з нарцистичними рисами рідше за інших протирали забруднені поверхні й мили руки.

Вчені підкреслюють, що дослідження включало самооцінку, тому потрібні додаткова робота, щоб прийти до категоричного висновку. Вони також відзначають, що добровольці були клінічними садистами або нарцисами, а просто виявляли наявність деяких з цих рис.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button