Людина

Люди – основне джерело мікробів і бактерій

При зміні місця проживання люди разом зі своїми речами перевозять також свої бактерії і мікроби, такі висновки зробили вчені.

Раніше експерти вважали, що головне джерело мікроорганізмів – це речі, а не люди. В ході дослідження вчені з Університету Чикаго вирішили перевірити цю теорію і вивчали процеси поширення бактерій і мікробів від живого до неживого, від організмів до оточуючих їх предметів.

kissing-stroke_1526426i_resized

Фахівці дивилися за геномами бактерій у житлових приміщеннях (на поверхнях столів, дверних ручках), а також бактерій, які паразитують на шкірі людей і домашніх тварин.

Як виявилося, люди і мікроби, які населяють їх, і середовище їхнього існування взаємопов’язані.

Читайте також: Мікроби стали нашою другою суттю

“Нам вдалося виділити чотири мільйони ланцюжків ДНК і близько двадцяти двох тисяч окремих геномів”, – зазначає доктор Саймон Лекс (Seimon Leks), провідний автор роботи. “Як з’ясувалося, колонії бактерій, які мешкають на зовнішній поверхні тіла людини та в ніздрях, і в будинках цих людей повністю
ідентичні”.

Фахівці також виявили унікальні для кожної людини бактерії, які не змінюються при зміні житла. Це бактерії, що живуть в людському носі. А, крім того, загальних мікробів у членів однієї сім’ї значно більше, ніж у випадкових
людей.

Результати дослідження встановили, що найчастіше джерело хвороботворних організмів – сама людина.

“У людини є свого роду мікробіологічна «аура», що супроводжує її при переїзді або ж у поїздках у відпустку, тобто бактерії переносяться разом з людиною”, – пояснює доктор Лекс.

В експерименті були задіяні три сім’ї, які переїхали з одного місця проживання на інше. В рамках даного експерименту були секвеновані геноми бактерій з робочих поверхонь приміщень, а також з домашніх тварин і шкіри людей.

Як виявилося, з часом склад мікроорганізмів став таким же, як і в старому будинку. Причому в попередньому будинку склад мікробів і бактерій змінився і з часом зійшов нанівець.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button