Наука

Вчені вважають, що щастя приносить не великий виграш, а здатність вчитися і передбачати

Не гроші, а знання роблять нас щасливими

Суб’єктивне благополуччя або щастя часто асоціюється з багатством. Однак нове дослідження показало, що знання і можливість вчитися люди, ймовірно, цінують вище грошей.

Image by silviarita from Pixabay

Вчені Бастьєн Блейн (Bastien Blain) і Робб Ратледж (Robb Rutledge) з Університетського коледжу Лондона в своєму дослідженні відзначили, що попередні наукові роботи показали: у людей поліпшується настрій, коли вони роблять успішні прогнози в обмін на винагороду. Однак результатів не виявляли, що конкретно змушує людей бути щасливими – грошова винагорода, задоволення правотою або знання, які були отримані при виявленні закономірностей.

У дослідженні, опублікованому в журналі eLife, вчені попросили 75 учасників передбачити, яка машина виграє в перегонах. Розмір виплати, якщо вони вибрали правильний вибір, залежав від обраної машини, а числа змінювалися випадковим чином для кожних перегонів. З усіх машин одна мала 80-відсотковий шанс на перемогу, але вчені не повідомляли про це добровольцям. Учасники повинні були самі зрозуміти це.

Також для половини добровольців – нестабільна група – після кожних 20 перегонів 80-відсотковий шанс на перемогу отримувала інша машина.

Під час експерименту вчені постійно опитували учасників, наскільки вони щасливі. Природно, щастя збільшувалося, коли люди правильно вгадували переможця й отримували за це невелику грошову винагороду.

Однак дослідники повідомили, що збільшення щастя не залежало від розміру виграшу. Вчені проаналізували зростання щастя учасників і прийшли до висновку, що несподівані перемоги підвищували настрій не так сильно, як можливість вчитися і передбачати.

Вчені також виявили, що в групі, де не було стабільності, рівень щастя був нижчим.

Дослідники вважають, що їх робота вказує на те, що для щастя людини важливий не розмір виграшу, а поєднання невеликих перемог з умінням навчатися і знаходити закономірності.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button