Людина

Експерти розповіли, як боротися з помилками

Часто буває складно помітити помилки в своєму власному тексті. Експерти кажуть: це пов’язано не з дурістю або недбалістю, а з тим, що наш мозок виконує більш складні завдання. У процесі написання тексту люди роблять багато автоматично і не думають про те, що перетворюють літери в слова, а слова в пропозиції. Вони намагаються об’єднати пропозиції в складні ідеї, щоб донести сенс написаного.

foto_cikavosti_17.08.2014-09

Психолог Те Стаффорд з Університету Шеффілда говорить: “Під час написання ми намагаємося передати сенс. Це завдання дуже високого рівня. Складно вловити кожну деталь, так як ми не комп’ютери та не бази даних”. За його словами, перевіряючи свою роботу, ми знаємо сенс, який хочемо донести. Оцінюючи зміст, ми пропускаємо більш дрібні деталі.

Читайте також: Країни з найбільш жорстким регулюванням інтернету

Люди не бачать свої помилки, тому що версія на екрані конкурує з версією в їх головах. Тому Стаффорд радить максимально відсторонитися про своєї роботи, так, щоб вона здавалася чужою. Для цього можна змінити колір фону або шрифт або роздрукувати роботу і перевірити її вручну.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button