Екологія

Людство не готове до кліматичної катастрофи

Дослідники з Університету штату Огайо (США) з’ясували, що людське суспільство виявилося не готовим до колективних дій, які захистять людей від кліматичної катастрофи в глобальному масштабі. Замість цього воно більше концентруються на конкретних лихах, наприклад, повені і пожежі. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Вчені проаналізували опубліковані на даний момент дослідження за поведінкової адаптації людей до зміни клімату. У більшості випадків розглядалися індивідуальні стратегії виживання перед конкретними погрозами, тобто окремо взяте домогосподарство повинно було самостійно управляти ризиками і переслідувати власні вигоди. За словами фахівців, в даний час суспільство зосереджено на «неправильних речах і вирішенні неправильних проблем».

До індивідуальних стратегій виживання дослідники відносять будівництво приватних бар’єрів від повеней, встановлення систем кондиціонування для боротьби зі спекою, буріння нових свердловин замість пересохлих, розміщення сільськогосподарських угідь у більш сприятливих умов та скорочення використання води.

Замість цих методів автори роботи пропонують такі підходи, як створення екопоселень з «зеленою» інфраструктурою для людей з просоціальною поведінкою, відмова від зрошуваних сільськогосподарських культур через виснаження підземних вод, а також співпраця політиків з некомерційними організаціями. Ці зусилля дозволять трансформувати адаптаційну поведінку людей і приготувати суспільство до зміни клімату.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button