Земля

Людство пережило падіння гігантської комети

Вчені Чиказького університету знайшли докази, що близько 13 тисяч років тому на Землю впала комета діаметром більше 100 кілометрів. Космічне тіло розбилося на фрагменти, які «бомбардували» Північну і Південну Америку, захід Європи і Азії. Це викликало «астероїдну зиму», масове вимирання плейстоценової мегафауни і рясні лісові пожежі. Про це повідомляється в статті, опублікованій в The Journal of Geology.

Сліди катастрофи були знайдені при аналізі крижаних кернів, витягнутих з гренландських льодовиків. Так, у шарі льоду, що утворився в пізньому дріасі (завершальний етап останнього зледеніння), виявлено аномальна кількість платини, що вказує на те, що цей елемент був викинутий в атмосферу Землі в результаті катастрофічної події. У той же час в кернах відбулося зростання концентрації солі і пилу, що свідчить про посилення вітрів через глобальні зміни клімату.

Також у відкладах льоду виявили ознаки глобальних лісових пожеж. Було виявлено збільшення вмісту продуктів горіння біомаси — амонію, оксиду азоту і ацетату. Площа знищеної вогнем рослинності оцінюється в 10 мільйонів квадратних кілометрів (9 відсотків всієї біомаси Землі). Зокрема, вигоріла велика частина соснових лісів, на місці яких виросли тополі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button