Технології

Гігантський дрон очищає вітряну турбіну від льоду: відео

Компанія Aerones показала, як один з її дронів очищає лопаті вітротурбіни від льоду.

Дрон, показаний на відео, розроблений латвійською фірмою Aerones, яка спеціалізується на мультироторних літальних апаратах підвищеної вантажопідйомності. Повідомляється, що даний апарат може піднімати вантаж вагою до 100 кілограмів. Такі дрони, за словами розробників, можуть застосовуватися в різних сферах, наприклад, в рятувальних операціях, в цілях доставки, очищення і т. д.

У ролику показано, як один з таких дронів використовується для очищення лопаті вітряної турбіни від снігу і льоду. Можна помітити, що до апарату прикріплений шланг, за допомогою якого здійснюється подача миючої рідини (крім того, з вантажної платформи на землі, до якого «прив’язаний» дрон, йому подається і живлення — таким чином, він може перебувати в повітрі скільки завгодно).

Дана процедура очищення важлива тому, що сніг і лід на лопатях уповільнюють роботу турбіни і можуть навіть призвести до її повної зупинки, зазначає The Verge. До того ж, за словами Aerones, використання дрона при очищенні лопатей вітрогенератора допомагає зробити її більш швидкою і безпечною. Наскільки поширена така практика, не повідомляється.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button