Технології

НАСА збирається випробувати новий безпілотник на сонячній енергії, який забезпечує зв’язок 5G

Компанії SoftBank і AeroVironment готові провести льотні випробування свого експериментального безпілотника на сонячній енергії, який може забезпечити підключення до мережі 5G в будь-якій точці світу, повідомили в Інституті інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE).

Дрон, який отримав назву «Hawk 30», являє собою вигнуту конструкцію «літаючого крила». Документи, подані у Федеральне авіаційне управління і Комісію з цінних паперів і бірж, показують, що безпілотник має десять електродвигунів і робочу висоту польоту понад 19 кілометрів.

Попередній прототип безпілотника компанії AeroVironment, «Геліос», був найбільшим літальним апаратом з горизонтальними крилами в світі. Він був ширший, ніж Боїнг-747, але важив навіть менше, ніж одне посадочне колесо літака.

Проект «Геліос» був раптово зупинений в 2003 році після того, як під час випробувань у гавайського узбережжя апарат розпався прямо під час польоту з-за сильного вітру.

У 2010 році компанія AeroVironment спроектувала і побудувала для Пентагону ще один прототип, названий «Global Observer». Безпілотник мав на борту надсекретні прилади зв’язку і спостереження. Програма закінчилася через рік, коли апарат розбився під час аварійної посадки.

Технічні труднощі, пов’язані з безпілотниками компанії AeroVironment, не завадили компаніям Facebook і Google спробувати розробити свої власні апарати.

За інформацією інституту IEEE, Google купив 2014 році компанію під назвою Titan Aerospace і провів у 2016 році на космодромі Spaceport America численні випробування системи 5G під назвою «SkyBender». Материнська компанія Alphabet остаточно «приземлила» безпілотники в 2017 році, щоб зосередитися на розвитку компанії Loon, яка тепер є донькою Alphabet, що надає комерційні послуги інтернету з висотних повітряних куль. Facebook також хотів перевірити свої величезні стратосферні дрони «Aquila» на космодромі, але в минулому році «поклав на полицю» свої плани після того, як тендітні прототипи були пошкоджені при приземленні.

У січні 2018 року SoftBank і AeroVironment створила партнерство під назвою HAPSMobile для розробки безпілотного літального апарату «HALE» на сонячних батареях для комерційних операцій.

Вахід Навабі, генеральний директор AeroVironment, сказав:

«За багато років ми повністю усвідомили неймовірну цінність безпілотних авіаційних платформ «HALE», які за допомогою технологій віддаленого зчитування могли б надати незліченним організаціям і мільйонам людей у всьому світі послуги нового покоління інтернету речей».

Попри те, що є досить обмежена інформація про передбачуване корисне навантаження «Hawk», як повідомляється, «випробування будуть направлені на інтеграцію приймачів на різних висотах з використанням сонячної енергії».

Через кілька тижнів стане ясно, чи зможе «Hawk 30» подолати невдачі попередніх дронів компанії AeroVironment. Якщо тестові польоти будуть успішними, «Hawk 30» може бути запущений у виробництво для забезпечення світу зв’язком 5G.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button