Людина

Вчені: прояв героїзму відбувається несвідомо

Американські дослідники Девід Ренд і Зів Епштейн вирішили з’ясувати, чим керувалися люди під час вчинення дій, за які пізніше вони були нагороджені медалями Фонду героїв імені Карнегі.

Вчені стверджують: сміливі і рішучі вчинки лауреатів премії виявилися продиктовані ними зовсім не почуттям боргу або бажанням врятувати життя.

foto_cikavosti_18.10.2014-05_resized

Вчені піддали детальному аналізу понад 50 текстів інтерв’ю лауреатів премії Фонду героїв імені Карнегі. Ренд зазначає: «Ми хотіли визначити, як саме діяли такі люди: чи був потрібний їм якийсь самоконтроль для подолання негативних емоцій, наприклад страху, або ж їхні дії були спонтанними, а, можливо, необдуманими».

Читайте також: ВМС США збирається перетворити моряків в супергероїв

Розповіді героїв і сміливців про їхні подвиги в житті були проаналізовані як за допомогою спеціальних комп’ютерних програм, так і численними добровольцями, які погодилися взяти участь в дослідженні. Людей просили вивчити інтерв’ю і дати оцінку, були дії мужніх людей спонтанними або обдуманими.

І комп’ютерний аналіз текстів, і добровольці зійшлися в думці: такі героїчні вчинки були несвідомими. Люди спочатку чинили дії і тільки потім обмірковували і усвідомлювали подію.

Натхнення: innovanews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button