Людина

Люди відмовляються від щастя, побоюючись наслідків

Мільйони людей активно уникають почуття щастя, тому що думають, що це призведе до якихось жахливих наслідків. Про це свідчать результати нового дослідження.

strah_scastia_450

Психологи з Нової Зеландії виявили, що люди схильні ухилятися від насолоди, отриманого від щастя, тому що бояться, що це стане причиною нещастя або інших сумних наслідків у майбутньому. Також, у західній та східній культурах є ті, хто відмовляються радіти, оскільки боятися здатися егоїстичними і дрібними в очах оточуючих. Люди в східних країнах, таких як Іран, побоюються “пристріту” оточуючих або гніву надприродних істот, яким може не сподобатися їх щастя, що в кінцевому рахунку обернеться для них стражданнями, говориться в дослідженні. В Америці, однак, вважається само собою зрозумілим, що щастя є однією з найважливіших цінностей керованих життями людей. Західні культури визначаються ще й прагненням максимізувати щастя і мінімізувати печаль.

Читайте також: Щастя продовжує життя 

Психологи доктор Мохсен Джошанлу і доктор Дан Вейерс у своїй роботі пишуть: “Багато людей і культури дійсно мають тенденцію уникати деякі форми прояву щастя з різних причин”. Результати дослідження були опубліковані в журналі “Дослідження щастя Шпрингера”. У статті автори намагаються пояснити, чому люди намагаються не бути щасливим і чому різні громади по-різному реагують на відчуття благополуччя.

Доктор Джошанлу і доктор Вейерс переконані, що це культурні явища і для деяких людей щастя не є найвищою цінністю. Дослідники вважають, що життя в суспільстві, культурні традиції якого припускають недооціненість щастя, може сильно позначитися на людині. І вона буде дотримуватися цих стереотипів, навіть якщо зануриться в іншу культуру. Неможливість нормально радіти часто є причиною для занепокоєння. Значення цих емоцій величезне, про це свідчать роботи по позитивній психології і суб’єктивного благополуччя. Але в незахідних культурах воно цінується менше. Громадські ідеали і бажання їм відповідати часто вже не поєднуються з гонитвою за особистим щастям.

Читайте також: Вчені виявили «ґен щастя» у людей

Подібна поведінка не викликає в цих культурах схвалення. Наприклад, дослідження показали, що жителі Східної Азії вважають, що недоречно висловлювати своє щастя в багатьох соціальних ситуаціях. Наприклад, японці менш схильні насолоджуватися позитивними емоціями на публіці, ніж американці, зазначає Mail Online.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button