Головна / Людина / Люди відмовляються від щастя, побоюючись наслідків

Люди відмовляються від щастя, побоюючись наслідків

Мільйони людей активно уникають почуття щастя, тому що думають, що це призведе до якихось жахливих наслідків. Про це свідчать результати нового дослідження.

strah_scastia_450

Психологи з Нової Зеландії виявили, що люди схильні ухилятися від насолоди, отриманого від щастя, тому що бояться, що це стане причиною нещастя або інших сумних наслідків у майбутньому. Також, у західній та східній культурах є ті, хто відмовляються радіти, оскільки боятися здатися егоїстичними і дрібними в очах оточуючих. Люди в східних країнах, таких як Іран, побоюються «пристріту» оточуючих або гніву надприродних істот, яким може не сподобатися їх щастя, що в кінцевому рахунку обернеться для них стражданнями, говориться в дослідженні. В Америці, однак, вважається само собою зрозумілим, що щастя є однією з найважливіших цінностей керованих життями людей. Західні культури визначаються ще й прагненням максимізувати щастя і мінімізувати печаль.

Читайте також: Щастя продовжує життя 

Психологи доктор Мохсен Джошанлу і доктор Дан Вейерс у своїй роботі пишуть: «Багато людей і культури дійсно мають тенденцію уникати деякі форми прояву щастя з різних причин». Результати дослідження були опубліковані в журналі «Дослідження щастя Шпрингера». У статті автори намагаються пояснити, чому люди намагаються не бути щасливим і чому різні громади по-різному реагують на відчуття благополуччя.

Доктор Джошанлу і доктор Вейерс переконані, що це культурні явища і для деяких людей щастя не є найвищою цінністю. Дослідники вважають, що життя в суспільстві, культурні традиції якого припускають недооціненість щастя, може сильно позначитися на людині. І вона буде дотримуватися цих стереотипів, навіть якщо зануриться в іншу культуру. Неможливість нормально радіти часто є причиною для занепокоєння. Значення цих емоцій величезне, про це свідчать роботи по позитивній психології і суб’єктивного благополуччя. Але в незахідних культурах воно цінується менше. Громадські ідеали і бажання їм відповідати часто вже не поєднуються з гонитвою за особистим щастям.

Читайте також: Вчені виявили «ґен щастя» у людей

Подібна поведінка не викликає в цих культурах схвалення. Наприклад, дослідження показали, що жителі Східної Азії вважають, що недоречно висловлювати своє щастя в багатьох соціальних ситуаціях. Наприклад, японці менш схильні насолоджуватися позитивними емоціями на публіці, ніж американці, зазначає Mail Online.

 
comments powered by HyperComments