Всесвіт

Майбутні марсіанські астронавти ризикують придбати хронічну деменцію

Будуть астронавти, які прилетіли на Марс, щось пам’ятати про подорож? Це питання ставлять перед собою вчені з Каліфорнійського університету в Ірвіна (University of California, Irvine, UCI), США, досліджуючи феномен під назвою «космічний мозок» (space brain).

2b7be77aa56cf947adea3065b02b97bc
Чарльз Лімолі (Charles Limoli) з UCI і його колеги виявили, що опромінення потоками високоенергетичних часток – подібних тим, які входять до складу космічних променів, які постійно будуть пронизувати тіла астронавтів під час тривалих космічних польотів – викликає значні довгострокові пошкодження мозку у піддослідних гризунів, що призводить до погіршення когнітивних функцій і деменції, або, простіше кажучи, недоумства.

Читайте також: 

Цьому дослідженню передує робота на схожу тему, яка побачила світ у минулому році, проте у дослідженні були продемонстровані менш довгострокові ефекти галактичних космічних променів на мозок людини. Нові знахідки, каже Лімолі, викликають набагато більш серйозні побоювання.

«Це аж ніяк не хороші новини для астронавтів, які готуються зробити подорож до Марса тривалістю 2-3 роки, – сказав професор радіаційної онкології Школи медицини UCI. – Вплив цих часток може призвести до цілого спектру ускладнень, пов’язаних з центральною нервовою системою, які можуть проявитися під час подорожі, так і після її закінчення – таких, як зниження працездатності, погіршення пам’яті, тривожність, депресія і зниження здатності приймати адекватні рішення. Багато з цих небажаних наслідків впливу космічних променів на когнітивні функції можуть розвиватися і прогресувати протягом усього подальшого життя астронавта».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button