Головна / Всесвіт / На інших планетах роль Сонця можуть відігравати промені радіації

На інших планетах роль Сонця можуть відігравати промені радіації

Земля здебільшого отримує енергію від Сонця. Промені фотонів передають свою енергію зеленим рослинам, потім в справу вступає харчовий ланцюжок, і сонячна енергія в кінцевому підсумку доходить і до людей. Вчені припустили, що на інших планетах роль Сонця можуть грати промені радіації.

70080344dfb1512876d54136804e9b58
Ідея була запропонована в статті, опублікованій в журналі Journal of the Royal Society Interface, і полягає в тому, що в планет-мандрівників, які не обертаються навколо якої-небудь зірки, функцію сонячного світла виконують космічні промені, що саме вони своїми високими енергіями можуть живити підземні екосистеми в світах без сонячного світла або атмосфери.

Гіпотеза народилася після вивчення одного дивного земного феномену. Глибоко під землею існує бактерія Desulforudis audaxviator, яка виживає, поїдаючи побічні продукти радіоактивного урану, торію і калію. Бактерія використовує частки цих речовин, щоб розкладати воду на частини, які можуть комбінуватися з іншими молекулами і перетворюватися в їжу для бактерії.

Читайте також: 

Автор статті, астробіолог Димитра Атрі, передбачає, що космічна радіація також може давати енергію для розкладання води та інших молекул в корисні форми. Так як на Землі є екосистеми, які працюють схожим чином, гіпотеза «звучить цілком правдоподібно», говорить астробіолог з НАСА Кріс Маккей, який не брав участі в дослідженні. Хоча космічні промені наносять ДНК серйозний збиток, Desulforudis audaxviator доводить, що живі організми можуть виробити проти них захист. А живучи під поверхнею небесного тіла, інопланетні мікроби зможуть триматися подалі від найгірших ефектів радіації.


Desulforudis audaxviator

Симуляції Атрі припускають, що космічні промені досить поширені і проникають досить глибоко під землю, щоб підтримувати життя на супутниках, кометах, Марсі, Плутоні і Європі. Зрозуміло, цим гіпотетичним організмам як і раніше будуть потрібні їжа, вода і, швидше за все, джерело тепла. Маккей зауважив, що подібні організми будуть мати дуже повільний метаболізм. Шанси, що така екосистема зможе еволюціонувати в складну, багатоклітинну життя, вкрай малі. Якщо у Всесвіті і є життя, засноване на космічній радіації, воно, швидше за все, схоже на Desulforudis audaxviator.