Всесвіт

На інших планетах роль Сонця можуть відігравати промені радіації

Земля здебільшого отримує енергію від Сонця. Промені фотонів передають свою енергію зеленим рослинам, потім в справу вступає харчовий ланцюжок, і сонячна енергія в кінцевому підсумку доходить і до людей. Вчені припустили, що на інших планетах роль Сонця можуть грати промені радіації.

70080344dfb1512876d54136804e9b58
Ідея була запропонована в статті, опублікованій в журналі Journal of the Royal Society Interface, і полягає в тому, що в планет-мандрівників, які не обертаються навколо якої-небудь зірки, функцію сонячного світла виконують космічні промені, що саме вони своїми високими енергіями можуть живити підземні екосистеми в світах без сонячного світла або атмосфери.

Гіпотеза народилася після вивчення одного дивного земного феномену. Глибоко під землею існує бактерія Desulforudis audaxviator, яка виживає, поїдаючи побічні продукти радіоактивного урану, торію і калію. Бактерія використовує частки цих речовин, щоб розкладати воду на частини, які можуть комбінуватися з іншими молекулами і перетворюватися в їжу для бактерії.

Читайте також: 

Автор статті, астробіолог Димитра Атрі, передбачає, що космічна радіація також може давати енергію для розкладання води та інших молекул в корисні форми. Так як на Землі є екосистеми, які працюють схожим чином, гіпотеза «звучить цілком правдоподібно», говорить астробіолог з НАСА Кріс Маккей, який не брав участі в дослідженні. Хоча космічні промені наносять ДНК серйозний збиток, Desulforudis audaxviator доводить, що живі організми можуть виробити проти них захист. А живучи під поверхнею небесного тіла, інопланетні мікроби зможуть триматися подалі від найгірших ефектів радіації.


Desulforudis audaxviator

Симуляції Атрі припускають, що космічні промені досить поширені і проникають досить глибоко під землю, щоб підтримувати життя на супутниках, кометах, Марсі, Плутоні і Європі. Зрозуміло, цим гіпотетичним організмам як і раніше будуть потрібні їжа, вода і, швидше за все, джерело тепла. Маккей зауважив, що подібні організми будуть мати дуже повільний метаболізм. Шанси, що така екосистема зможе еволюціонувати в складну, багатоклітинну життя, вкрай малі. Якщо у Всесвіті і є життя, засноване на космічній радіації, воно, швидше за все, схоже на Desulforudis audaxviator.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button