Всесвіт

Відкрито новий ефект сонячного вітру на радіаційні пояси Землі

Дослідники з Університету Нью-Гемпширу (University of New Hampshire, UNH), США, виробили унікальні вимірювання параметрів радіаційних поясів Ван-Аллена, що оточують Землю, під час екстремально рідкісної події, пов’язаної зі сонячним вітром. Ці знахідки, про які ніколи раніше не повідомлялося, можуть допомогти захистити орбітальні супутники зв’язку і навігації, а також, можливо, майбутніх астронавтів, допомагаючи більш точно прогнозувати космічні умови в околицях Землі і навіть на околицях інших планет.

76001a444c8c7abac2336272ac19d6bd
Дослідники з UNH використовували дані, отримані за допомогою більш ніж 10 космічних апаратів, включаючи інформацію, отриману за допомогою інструменту, що входить до складу бортового наукового обладнання зондів-близнюків Ван Аллена НАСА, щоб провести вимірювання параметрів як внутрішнього, так і зовнішнього радіаційних поясів Землі, тороїдальних областей простору, наповнених високоенергетичними частками, захопленими магнітним полем Землі, під час незвичайної космічної події. Ці результати дають цінну інформацію про несподівані і різкі зміни в радіаційних поясах, дозволяючи вченим досліджувати ефекти виникнення аналогічних умов в околицях інших землеподібних планет, що обертаються навколо інших зірок.

Читайте також: 

Вся Сонячна система постійно пронизана потоками сонячних частинок, які називають сонячним вітром. Зазвичай цей вітер має надзвукову швидкість, однак при огинанні сонячним вітром планет його швидкість може істотно знизитися і в окремих дуже рідкісних випадках досягти субзвукових значень. Саме цей феномен дозволив команді дослідників на чолі з Ное Лугазом (Noе Lugaz) записати незвичайну поведінку поясів Ван Аллена. Як з’ясувалося, зовнішній пояс Ван Аллена під час цієї події вів себе не так «спокійно», як очікувалося. Вчені спостерігали два незвичайні явища, що супроводжують цю подію: досить тривалий спад числа електронів в радіаційних поясах і потужні коливання магнітного поля.

Робота опублікована в журналі Nature Communications.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button