Екологія

Майнинг криптовалют підриває десятиліття прогресу в досягненні кліматичних цілей

У нових опублікованих звітах про видобуток криптовалюта повідомляється, що валюта руйнівна не тільки для планети, але і для спільнот, що живуть поруч з майнінговими фермами, тим більше, що видобуток криптовалют заснований на використанні енергії від викопного палива.

З 2020 року в США відбулося вибухове зростання видобутку криптовалюти. Сьогодні в США видобувається близько 38 відсотків біткоїнів, що призвело до майже 30 мільйонам тонн надлишкових викидів CO2 тільки за останній рік.

Загальне споживання біткоїнами електроенергії за рік становить 132,42 ТВтгод, що, можна порівняти з енергоспоживанням, наприклад, всієї Аргентини.

Замість того, щоб інвестувати в довгострокову енергетичну інфраструктуру, яка приносить користь енергомережі, індустрія майнінгу криптовалют шукає найдоступнішу енергію, яка може задовольнити її потреби, і при цьому прагне знайти мінімальне регулювання та нагляд у сфері енергоспоживання. На практиці це означає видобуток криптовалюта на енергії вугільних і газових електростанцій і надмірне навантаження на електромережу.

Збиток клімату від біткоїнів в розрахунку на одну видобуту монету збільшувався, а не зменшувався в міру зростання галузі. Про це йдеться в дослідженні Scientific Reports під назвою «Економічна оцінка кліматичного збитку від Майнінг біткоїнів». Видобуток біткоїнів демонструє більшу схожість з цифровою сирою нафтою, ніж з цифровим золотом. В середньому, кожен долар створеної ринкової вартості біткоїнів був відповідальний за 0,35 долара глобального збитку клімату, тобто за своїм впливом на клімат знаходиться в діапазоні між виробництвом яловичини і сирою нафтою, що спалюється в якості бензину.

До середини вересня 2022 року близько 199,65 мільйона метричних тонн CO2 було пов’язано з видобутком біткоїна, і 92 відсотки цих викидів відбулися з 2018 року. Такі дані представлені в статті бізнес-школи Кембриджського університету «глибоке занурення в вплив біткоїнів на навколишнє середовище».

Вугілля, а не поновлювані джерела енергії є найбільшою сировиною для енергії майнінгу біткоїнів в усьому світі, на його частку припадає 36,6 відсотка. А в цілому на викопні види палива припадає майже дві третини загального обсягу виробництва електроенергії при видобутку біткоїну.

Цей висновок сильно відрізняється від попередньої і, ймовірно, неправильної оцінки галузі, згідно з якою 59,5% видобутку припадає на стійкі джерела енергії.

Без дій щодо обмеження майнінгу криптовалют цілі, поставлені Паризькою угодою і міжурядовою групою експертів зі зміни клімату щодо обмеження потепління двома градусами Цельсія, будуть недосяжні.

Крім того, операції з видобутку криптовалют завдають шкоди місцевим громадам, в тому числі внаслідок збільшення місцевого забруднення і впливу на тарифи на електроенергію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button