Інтернет

Швидкість найшвидшої інтернет-мережі в світі зросла до 46 000 000 Мбіт/сек

Звичайний користувач може дозволити собі кілька сотень мегабіт в секунду, а швидкість мережі ESnet6 становить 46 Тбіт/с. Про оновлення повідомляє прес-служба лабораторії Берклі.

Найшвидша Інтернет-мережа в США стала трохи швидше. Мережа ESnet модернізували до ESnet6 і тепер її пропускна здатність зросла до 46 терабітів в секунду (Тбіт/сек). Зараз вона працює тільки для вчених.

ESnet (англ. Energy Sciences Network) – високошвидкісна комп’ютерна мережа, що обслуговує вчених Міністерства енергетики США та їх співробітників по всьому світу. Ним керують співробітники Національної лабораторії Лоуренса в Берклі.

Найперший варіант ESnet створили в 1986 році, щоб з’єднати вчених з різних лабораторій Міністерства енергетики по всій території США. Мережа дозволила їм швидко обмінюватися величезними обсягами необроблених даних. За минулі десятиліття ESnet оновлювали безліч разів, щоб вона не відставала від технологічного прогресу і могла пересилати величезний обсяг даних, отриманих в результаті наукових експериментів. У 2021 році мережею було передано 1,1 ексабайта даних.

Ексабайт – одиниця виміру кількості інформації, рівна 10?? байт.

ESnet6 складається з виділених волоконно-оптичних кабелів протяжністю 24 000 км, які простягнулися по всій країні і забезпечують магістральні канали мережі. Кожна з них передає дані зі швидкістю від 400 гігабітів в секунду (Гбіт/сек) до 1 Тбіт/сек. це вже була найшвидша Інтернет-мережа в світі, але тепер вона зміцнила своє лідерство з пропускною здатністю до 46 Тбіт/сек.

Однак це не рекордна швидкість передачі даних — ця честь належить експериментальній установці в Японії, яка досягла неймовірної швидкості в 1 петабайт в секунду (Пбіт/з) або 1 000 Тбіт/с.

Для порівняння, звичайний користувач може дозволити собі кілька сотень мегабіт в секунду (Мбіт/сек), в той час, як ESnet6 еквівалентний 46 млн Мбіт/сек.Оптоволоконне з’єднання зі швидкістю 10 Гбіт/сек — найвища швидкість інтернету, доступна для споживачів. У такому випадку перевага ESnet6 становить 46 000 разів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button