Земля

Маленькі миші з великим апетитом “з’їдають” заповідний острів (відео)

Близько сотні років тому на крихітний острів біля західного узбережжя Північної Америки були ненавмисно завезені будинкові миші, і зараз на клаптику суші розміром приблизно з два футбольних поля живуть близько 50 тисяч ненажерливих гризунів. Вивчивши їх раціон, вчені змогли оцінити вплив мишей на острівну екосистему і прийняти рішення про їх подальшу долю. Дослідження опубліковано в журналі PeerJ.

Будинкова миша на Фараллонових островах – той самий випадок, коли “непроханий гість гірше татарина” / © phys.org

В кінці XIX-початку XX століття будинкові миші випадково потрапили на скелястий південно-східний острів у складі Фараллонових островів біля берегів Каліфорнії. Відтоді самі острови встигли оголосити Національним резерватом дикої природи, а популяція гризунів на них неймовірно розрослася, досягнувши як мінімум 50 тисяч особин.

Природно, крихітний клаптик суші не в змозі прогодувати таку ораву тільки завдяки рослинних ресурсів, і миші, легко адаптовуючі гризуни, з готовністю переключилися на тваринні корми.

Вчені вивчили динаміку чисельності острівної популяції мишей за 17 років і проаналізували склад стабільних ізотопів вуглецю в тканинах звірків. Це було необхідно, щоб визначити раціон гризунів. У підсумку прийшли до висновку, що число і раціон мишей різко змінюються протягом року від майже повного вегетаріанства навесні, коли чисельність популяції мінімальна, до змішаних кормів влітку і харчування комахами восени, коли острів вже кишить гризунами.

Мало того що, поїдаючи величезну кількість комах, миші залишають голодними ендемічних фараллонських саламандр, їх присутність також привертає на острови хижаків, наприклад кролячих сичів. Поки немає даних, чи представляють гризуни небезпеку для місцевої колонії морських птахів, але, судячи з ситуації на інших морських островах, «заражених» мишами, ненажерливі звірята можуть не тільки об’їдати трупи, але і розоряти гнізда і вбивати пташенят.

Мишей на острові так багато, що вночі земля буквально кишить ними

Тепер, коли вчені отримали повне уявлення про харчування мишей на Фараллонських островах і про те, наскільки сильно розрослася їх популяція, захисники природи повинні зробити наступний крок: знищити острівних гризунів і повернути екосистему островів в її первісний вигляд.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button