Земля

Кількість загиблих при урагані «Метью» на Гаїті перевищила 900 людей (відео)

Рятувальники знаходять нові тіла, розбираючи завали. У руїнах — все узбережжя. Від удару стихії так чи інакше постраждали близько півтора мільйонів чоловік. Термінової гуманітарної допомоги потребують 350 тисяч жителів.

Кількість загиблих під час урагану «Метью» на Гаїті перевищила 900. В результаті стихійного лиха без житла залишилися тисячі людей.

За словами президента країни Жоселерма Привера, ситуацію можна назвати катастрофічною. Як раніше повідомляли місцеві влади, на Гаїті обрушився ураган зі швидкістю вітру в епіцентрі близько 230 км/год, зносячи будинку, вириваючи з коренем дерева, затоплюючи дороги і селища. Найсильніше постраждав південний захід країни, який опинився фактично відрізаний від зовнішнього світу.

У департаменті Ґранд-Анс, який найсильніше постраждав від удару стихії, більше 21 тис. людей змушені шукати притулок у гуртожитках через руйнування своїх будинків. Влада цивільної авіації повідомляє про 3214 оселі, зруйнованих на півдні.

У республіці працюють фахівці ООН і Червоного Хреста, які постачають у тимчасові табори ліки, їжу, чисту питну воду. Повені, викликані ураганом, затопили тисячі будинків.

Ситуація ускладнюється тим, що у зв’язку з катастрофою медики очікують спалах холери. Про це повідомляють фахівці Панамериканської організації охорони здоров’я, які також заявили, що катастрофа, яку викликав ураган «Меттью» на Гаїті, є «найгіршою кризою» після землетрусу в 2010 році.

Читайте також: 

За словами медиків, коли шість років тому від землетрусу на Гаїті загинули 200 тис. осіб, ще не менше 9 тис. стали жертвами холери. Це сталося через антисанітарію, руйнування водної інфраструктури, а також відсутність кваліфікованої медичної допомоги. З 2010 року ситуація на Гаїті принципово не покращилася, а тепер, після навали урагану «Меттью», ситуація знову стала катастрофічною.

За минулі шість років на Гаїті було зафіксовано 970 тис. випадків захворювання на холеру, з них 27 тис. — в цьому році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments