Земля

Малярійні комарі з Індії поширюються по Африці

Дослідники нещодавно помітили, що вид комарів, який є основним переносником малярії в Індії, почав поширюватися в певних міських умовах Східної Африки. Нове дослідження показало, що інвазивні види азіатських комарів украй сприйнятливі до місцевих штамів малярії. Це вказує на те, що комахи можуть викликати значне зростання малярії в містах Східної Африки.

CDC

Найпоширеніші переносники малярії в Африці – це комарі Anopheles gambiae і Anopheles funestus. Однак останнім часом в Східній Африці дослідники виявили новий вид комарів Anopheles stephensi. Ці комахи – основні переносники малярії в міських районах Індії та деяких частинах Азії, але вони все більше поширюються в містах Ефіопії та Судану.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Emerging Infectious Diseases, показало, що ці інвазивні види виявилися навіть більш сприйнятливими до місцевих паразитів малярії, ніж африканські комарі.

Вчені досліджували дві колонії: місцевих Anopheles arabiensis і інвазивних Anopheles stephensi. Комарів нагодували свіжою кров’ю, зараженою малярією. В результаті виявилося, що в колонії інвазивних видів виявилося набагато більше особин, інфікованих малярійним паразитом.

Дослідники попереджають, що якщо Anopheles stephensi продовжить поширюватися по містах Африки, то наслідки будуть серйозними.

«Центр міста досі був єдиним притулком від малярії в деяких частинах Африки. Але в майбутньому, якщо Anopheles stephensi приживеться, цього більше не буде », – пишуть вчені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments