Людина

5 фактів про те, як червоний і синій кольори контролюють ваше життя

Уявіть, що у вас є величезна кнопка, натиснувши на яку можна рознести вщент всю планету. Спробуйте уявити собі цю кнопку. Уявили? Якого вона кольору?

58d8e509358dae67fc887f92fe94bbc1

Практично у 100% людей вона виявиться червоною. На два кольори — червоний і синій — наш організм відгукується таким містичним чином, що наука досі розводить руками.

1. Дати вам незаслужену перевагу

Під час Олімпіади 2004-го було підраховано, що найбільше балів від суддів отримували спортсмени, одягнені в червоне. В результаті дослідження з’ясувалося, що у таких на 13% більше шансів отримати очко.

І якщо ви думаєте, що «могутність» червоного пояснюється тим, що ми з дитинства звикли бачити червоні тривожні знаки і пожежні машини, то чому тоді мавпи реагують на цей колір приблизно так само, як і ми?

В ході одного експерименту дослідники годували макак, одягаючись поперемінно в червоний, синій і зелений одяг. З зеленим і синім кольором ніяких проблем не виникало. А ось на червоні сорочки мавпи реагували так, ніби їм пропонували пообідати чистою отрутою. Червоний колір для них означав небезпеку. А небезпека — це в якомусь сенсі і сила і могутність.

Підтверджень магічної сили червоного можна знайти безліч — варто тільки озирнутися. Взяти, наприклад, помаду. Ні для кого не секрет, що жінки з яскраво-червоною помадою на губах удостоюються підвищеної уваги чоловіків.

Якщо ви вважаєте, що червона помада вам не йде — надіньте червону блузку. Дослідження показало, що офіціанткам в червоних блузах чоловіки давали на 14,6–26,1% більше чайових.

2. Впливає на розумові здібності

Якщо дивитися на червоне перед тим, як походити тест IQ, то його рівень виявиться нижчим. Причому досить значно.

Студенти, які вирішували завдання на кмітливість у червоному оточенні, справлялися із завданням набагато гірше, тому що колір налаштовував їх на велику обережність. Коли довкола все червоне, людина підсвідомо намагається уникати складних і неоднозначних ситуацій; а якщо ви весь час напоготові і чекаєте підступу, вам складніше мислити продуктивно.

В такому випадку, який колір допоможе повернути холоднокровність і розважливість? Той же, що постає перед очима, коли ми вимовляємо «холод» — тобто синій. Якщо червоний хороший для вирішення проблем, що вимагають підвищеної уваги до деталей — він взагалі привертає увагу — то синій розслабляє нашу нервову систему.

Чому синій «розсовує горизонти» нашого мислення, а червоний його звужує і концентрує? Хоча вчені дають точної відповіді, нам це здається очевидним — синій асоціюється з небом і морем — двома величезними відкритими просторами.

3. Робить вас фізично сильніший

Під час одного експерименту студентів попросили спробувати свої сили за допомогою силоміра. При цьому подавалися зорові сигнали на червоному, сірому і синьому тлі. Коли фон був червоним, молоді люди стискали пружини швидше і сильніше.

І хоча синій зазвичай володіє дією, протилежною червоному, наукові дослідження виявили і у нього кілька абсолютно дивовижних властивостей.

Наприклад, синє світло допомагає вам прокинутися… навіть якщо ви сліпий. Вам навіть не потрібно «бачити» це світло, воно змінює хімічні процеси у вашому тілі, навіть якщо ви цього не помічаєте.

Більше того. Люди, які проходили тести на запам’ятовування, досягали кращих результатів у яскраво освітленому приміщенні з переважанням синього світлового спектру. Ті, хто сідав перед світлодіодними екранами, що випромінювали блакитнувате світло, в деяких випадках демонстрували поліпшення результатів майже на 70%!

На жаль, всі нові електронні пристрої використовують світло більш короткої «блакитної» хвилі — це комфортніше для очей і продуктивніше. На жаль — тому що блакитне світіння може стати причиною безсоння.

Читайте також: 

4. Зцілити вас

Фахівці з НАСА з’ясували, що відбувається, коли ми підставляємо свої дорогоцінні клітини світлові, що ближнє інфрачервоній частині спектру (це трохи за межею видимого червоного світла) і розробили технологію під назвою, яка дозволила оздоровлювати клітини людського організму за допомогою опромінення довгими світловими хвилями. Цей пристрій вже пробували застосовувати при лікуванні опіків, діабетичних виразок на шкірі і багато чого іншого і добилися вражаючих результатів.

Особливо успішним виявилося лікування уражень слизової оболонки порожнини рота. Від цих хворобливих виразок страждає від 5 до 15% хворих на рак після сеансів радіотерапії. В НАСА виявили, що всього лише два тижні терапії світлом по 88 секунд в день веде до пом’якшення болю в 96% випадків.

У синього кольору теж є деякі козирі. Він украй неприємний для мікробів і може «охолодити» киплячі пристрасті.

5. Ну і, нарешті, колір впливає на те, що ви купуєтеипаа

Коли компанії витрачають мільйони на те, щоб намалювати логотип і підібрати для нього кольору, то роблять це не тому, що їм більше нікуди дівати гроші. Все це робиться для того, щоб грамотно натискати на наші з вами кольорові «кнопочки».

Взяти, наприклад, інтернет-магазини. Виявляється, люди охочіше купують на сторінках з червоним тлом — але тільки тоді, коли бачать дійсно конкурентоздатний товар. А ще вони будуть обережними, і шукати можливість отримати вигоду.

Зовсім інша справа, якщо фон сторінки — синій. Він пробуджує в людині щедрість і бажання робити більше покупок.

Крім того, досвід роботи магазинів і кілька різних досліджень показали, що блакитне оточення підштовхує покупців частіше витрачати свої гроші прямо зараз, рідше відкладати покупки на потім і взагалі проявляти більше рішучості при виборі товарів.

Людей очевидно притягують яскраві і теплі тони, але, тим не менш, холодні відтінки блакитного і зеленого більшості людей здаються позитивними і приємними. Вони створюють відчуття безпеки.

І не те, щоб синій колір для реклами спрацьовував в 100% випадків — це залежить від продукту. Оскільки червоний робить нас пильнішим і обережнішим, то компанії використовують його для просування продуктів, які покликані боротися з чим-небудь, з мурахами там, або з тарганами.

А от якщо ваш товар повинен «запобігти» або «захистити», то синій впоратися з цим як не можна краще.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button