Людина

Марихуана вбиває у вагітних два мозки

Вчені з’ясували, яким чином на молекулярному рівні марихуана, яку вживає вагітна жінка, впливає на розвиток мозку зародка.

Під керівництвом професора Тібора Харкань вчені Каролінського інституту та Медичного університету Відня вивчили, яким чином впливає на розвиток зародка в утробі жінки основний психоактивний елемент марихуани, під назвою дельта- 9 – тетрагідроканабінол. Випробування проводилися на лабораторних гризунах, а також на тканинах людського мозку.

cnature_beremennost_resized

Визначили, що споживання наркотику протягом вагітності призводить до неправильного розвитку у плода нервових клітин в корі головного мозку, яка несе відповідальність за роботу вищих когнітивних функцій і сприяє формуванню пам’яті. Зокрема, негативно впливає на розвиток і функцію нервових клітин, синапсів (тобто зв’язки між нейронами в мозку) і аксонів (тобто відростки нейронів).

За словами професора Харкань, нестача нейронного розвитку здатна провокувати довічні зміни у функціях мозку. І хоча не у кожної дитини, що піддавалася в утробі матері впливу каннабіса, будуть відразу видно різні відхилення, навіть несуттєві пошкодження у функціях нейронів можуть значно збільшити ризик відкладених психіатричних хвороб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button