Людина

Комп’ютерна гра синхронізує емоції ґеймерів

Вчені з Інституту інформаційних технологій Хельсінкі (Фінляндія) виявили , що комп’ютерні ігри синхронізують емоційну реакцію і мозкову діяльність гравців. Вимірюючи активність лицьових м’язів і активність мозку під час гри, дослідники встановили, що люди відчувають подібні емоції, і їх мозкові хвилі майже ідентичні.

Комп'ютерна гра синхронізує емоції геймерів

Відомо, що люди, які спілкуються обличчя-в-обличччя, самі того не відаючи, починають наслідувати один одного. Вони переймають пози і жести один одного, і навіть «заражаються» позіханням. Але значно менше вивчено таке явище як фізіологія взаємодії, мімікрія, яку вчені називають синхронізацією.

Для вивчення цього явища учасникам запропонували зіграти в комп’ютерну гру «Hedgewars», де потрібно за допомогою команди віртуальних їжаків потрібно було знищити їжаків супртивника. Група дослідників змінювала умови змагання: гравці або об’єднювалися проти комп’ютера, або змагалися безпосередньо один проти одного.

Реакцію лицьових м’язів вчені вимірювали за допомогою електроміографії (ЕМГ), а мозкові хвилі за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ). Виявилося, що гравці переживають подібні емоції, а їх мозкові хвилі подібні в один і той же момент гри. Дослідники відзначили, що чим більше виражений в грі змагальний дух (кожен хоче обіграти суперника), тим сильніше синхронізуються емоційні реакції гравців і – позитивні, і негативні.

Результати дослідження відкрили перспективи для подальших експериментів. Вивчення чужих емоцій і їх вплив на людей корисно для кращого прогнозування дій опонентів під час конкуруючої діяльності.

Ще один висновок з роботи фінських учених полягає в тому, що фізичний зв’язок емоцій може компенсувати порушення соціальних зв’язків через конкуренцію в умовах гри. Простіше кажучи, явище синхронізації, можливо, компенсує тимчасове протистояння між друзями і допомагає зберегти хороші взаємини.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button