Людина

Вчені розповіли про міфи щодо порушень поведінки дитини

Психологи розкрили низку міфів, які стосуються порушень поведінки дитини. Найчастіше батьки допускають чотири помилки щодо своїх дітей.

Перша помилка полягає в тому, що потрібно боротися з проявом нестандартності в дитині. Батьки і матері намагаються вселити дітям, що тим слід вести себе точно так само, як і всі. Найчастіше дитину порівнюють з іншим ровесниками, і дане порівняння, звичайно ж, робиться не на його користь. У такому випадку фахівці закликають не вважати явним порушенням деякі особливості поведінки неповнолітнього. Якщо він залишається щирим, готовий поділитися своїми переживаннями, значить, все гаразд.

Другий міф говорить про те, що діти навмисно чинять погано, щоб тим самим викликати злість у старших. Психологи стверджують, що мотиви поведінки дитини можуть бути зовнішніми або внутрішніми: зовнішні відносяться до ситуацій, що виникають поза домом, внутрішні безпосередньо стосуються сімейних негараздів. Дитину можуть травмувати сварки дорослих, критика по відношенню до його навчання. Батькам радять вести довірчі бесіди з дитиною, особливо, після серйозних подій.

Третій міф стосується пустощів дитини, яким вона порушує спокій батьків удома. Дослідники кажуть, що в сім’ї інтереси молодших родичів обов’язково повинні бути враховані, і поганою поведінкою неповнолітній прагне привернути до себе увагу батька і матері. Четверта помилка батьків полягає в необхідності перебудовувати дитину під свою особистість. На думку фахівців, такий принцип також не є вірним, оскільки не сприяє досягненню гармонії між дорослими і дітьми.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button