Фото

«Марсіанський» кратер в пустелі Сахара

Якщо поглянути на представлені фотографії, то може здатися, що на них зображений один з незліченних марсіанських кратерів. Але насправді це зовсім не Марс, а наша Земля. Знімки були зроблені з борту МКС астронавтом Олександром Герстом. Він сфотографував кратер Тенумер, розташований на території Мавританії в пустелі Сахара.

Кратер Тенумер являє собою практично ідеальний коло діаметром 1,9 км. Його вал височіє на 100 м над навколишньою поверхнею. Дно вкрите шаром осадових відкладень товщиною 200 – 300 м. За оцінками геологів, кратер утворився приблизно 20 тисяч років тому в розпал останнього льодовикового періоду. Нам невідомо, чи спостерігали стародавні люди удар космічного тіла, і якщо так, то чи могли згадки про цю подію дійти до нас у вигляді якихось міфів і сказань.

«Марсианский» кратер в пустыне Сахара

Фотографії Тенумера в черговий раз нагадують те, що Земля нічим не відрізняється від інших планет і супутників Сонячної системи. Час від часу на неї точно так само падають астероїди і комети. Просто, завдяки наявності атмосфери, води і тектонічної активності, сліди від подібних зіткнень досить швидко стираються з земної поверхні. Але це не означає, що такі події більше ніколи не повторяться. У зв’язку з цим, в коментарях до фотографій Олександр Герст задався таким питанням: чи готове людство до запобігання космічної загрози?


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button