Главная / Земля / Ліси Амазонії були навіть під час льодовикового періоду

Ліси Амазонії були навіть під час льодовикового періоду

Міжнародна група дослідників знайшла докази того, що Амазонія не перетворилася в савану під час останнього льодовикового періоду, а залишилася лісистою.

83af78fd21a63317fd7e20bb090438e2

У статті, опублікованій в журналі Nature, дослідники описують, як вони дістали зразки сталагмітів з печери, розташованої в більш посушливій частині Амазонської низовини і зуміли з їх допомогою підрахувати, наскільки було сухо на цій території під час останнього льодовикового періоду, а також які рослини росли тут. Таку інформацію можна отримати з аналізу ізотопів кисню, що збереглися в сталагмітах.

Вчені вже давно сперечаються, наскільки вціліла Амазонка під час останнього льодовикового періоду. Деякі, наприклад, стверджували, що дощові ліси повністю зникли через нестачу дощу. Інші ж говорили, що ліси збереглися завдяки факторам, про яких ми ще не знаємо. І нові дані підтримують останню точку зору

Дослідники вирушили в печеру Параісо, розташовану на посушливій ділянці Амазонської низовини, яка одержує менше опадів. Там вони знайшли сім сталагмітів і досліджували їх ізотопи кисню. За ним вони з’ясували, що опадів на території було в два рази менше, ніж зараз (на 42%), але територія навколо була вкрай лісистою.

Вчені припустили, що причина полягала у тому, що тоді тут температури були нижче, у результаті це зменшувало випаровування.

 

 
comments powered by HyperComments