Всесвіт

Астрономи виявили «пухку» планету

«Пухкенька» нова планета, що обертається навколо маленької і холодної зірки, була виявлена в 500 світлових роках від Землі міжнародною командою астрономів. Отримавши найменування HATS-6b, нова планета поставила під сумніви пізнання вчених про формування планет.

e9e7ad656df409356e2539e077831373

HATS-6b розміром майже з Юпітер. Зірка, на дуже близькій відстані від якої обертається планета, — не більше нашого Сонця. Формування небесного тіла таких габаритів в настільки близькому сусідстві із зіркою — практично нездійсненний процес. Вчені припускають, що HATS-6b утворилася далеко від своєї батьківської зірки, а вже після зблизилася з нею.

Астрономи називають планету HATS-6b «пухкою», так як вона велика, але не особливо щільна. Хоча розмір планети майже дорівнює Юпітеру, важить вона в рази менше від газового гіганта.

Щоб показати, як мало важить планета HATS-6b, вчені пропонують наступну аналогію: якщо б HATS-6b була поміщена у відповідних розмірів басейн з водою, вона б плавала на поверхні.

Читайте також: 

Астрономи припускають, що планета переважно складається з газів, швидше за все, з водню і гелію, як Юпітер і Сатурн.

Дослідники відзначили, що маленькі зірки полегшують процес ідентифікації планет. Справа в тому, що перепади в світлі, що виходить від зірки, більш помітні, якщо планета, яка регулярно їх затьмарює, приблизно одного розміру з зіркою.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button