Всесвіт

Марсохід надіслав нове відео-селфі з червоної планети

Марсохід зробив селфі на 682-й марсіанський день місії, щоб «відсвяткувати» скидання 10 пробірок зі зразками Червоної планети.

Одне з основних завдань нового марсохода – збір ретельно відібраних зразків марсіанської породи і грунту. Perseverance помістив і запечатав у спеціальні пробірки і залишив у чітко визначених місцях, щоб майбутня місія збору зразків зібрала їх і доставила зразки з червоної планети на Землю.

Ровер скинув 10 пробірок зі зразками і, щоб «відсвяткувати» це, зробив пару селфі з декількома пробірками на спеціально відведеній ділянці Марса. Як повідомляє НАСА, “склад зразків” знаходиться в кратері Езеро, в районі, який назвали «Три розвилки» (англ. Three Forks).

Марсохід Perseverance зробив селфі з кількома з 10 пробірок із зразками, які він розмістив на поверхні Марса.  Автори та права: NASA / JPL-Caltech / MSSS

Марсохід зробив селфі на 682-й марсіанський день або сол місії за допомогою камери WATSON (англ. Wide Angle Topographic Sensor for Operations and eNgineering – ширококутний топографічний датчик для операцій та інженерії). Вона знаходиться на кінці спеціального маніпулятора ровера.

Обладнання для роботи зі зразками марсохода Perseverance показано в синьому гуртку на цьому зображенні.  Автори та права: NASA / JPL-Caltech / MSSS

Селфі складаються з 56 окремих зображень WATSON, які в НАСА зшили разом після відправки на Землю. На цьому зображенні поруч з марсоходом чітко видно дев’яту пробірку, скинуту Perseverance. Інші пробірки зі зразками теж помітні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button