Всесвіт

Телескопи Chandra NASA виявили неймовірне злиття двох галактик

Орбітальна обсерваторія Chandra NASA виявила неймовірне видовище – процес злиття двох галактик, від яких утворився кластер, що носить назву NGC 5256. Незвичайна форма утвореного кластера буяє всіма кольорами веселки, а енергетичне ядро відсвічує газові утворення і пил, що рухаються хаотично.

Кластер NGC 5256 знаходиться в зоряному скупченні Великої Ведмедиці, яка розташована від Землі на відстані в 350 млн світлових років. А складає NGC 5256 дві дископодібні галактики, активні ядра яких розташовані один від одного на гранично мінімальній відстані з космічної точки зору – лише у 13 світлових років. Однак їх гази і пил скручує разом зразок колосального космічного блендера.

Якщо судити в космічному масштабі, подібні злиття руйнівні для галактик, однак світила під час злиття зустрічаються вкрай рідко, так як відстань між ними, як правило, дуже велика. Проте з часом злитті галактики все більше втягує в кругообіг, утворюючи абсолютно нові структури на зразок NGC 5256, які стабілізуються лише по закінченню декількох мільйонів років. Спостереження Chandra NASA виявили також в центрі NGC 5256 активне ядро, поблизу якого газ і космічне сміття поглинає надмасивна чорна діра.

Процес злиття галактик був більш характерний молодому Всесвіту, що свідчило про еволюцію галактичних кластерів. Сьогодні ж галактики мають в собі докази минулих злиттів. Так, наприклад, наша галактика Чумацький Шлях має активну історію минулих зіткнень і поглинань, маючи у своїй структурі уламки і гази інших галактик. В даний час Чумацький Шлях поглинає невеликого галактичного сусіда Малу Магелланову Хмару, а приблизно через кілька мільярдів років неминуче його зіткнення з туманністю Андромеди.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button