Технології

Через рік на заводах Tesla працюватиме 1000 гуманоїдних роботів, заявив Ілон Маск

Генеральний директор Tesla заявив, що до 2025 року на заводах Tesla працюватиме понад тисячу роботів Optimus.

Генеральний директор Tesla і SpaceX Ілон Маск робить велику ставку на програму роботів Optimus. Маск вважає, що гуманоїдні роботи, які мають надійти в продаж уже наступного року, піднімуть вартість компанії Tesla до 25 трлн доларів. Він також заявив, що на заводах компанії через рік працюватиме понад 1000 таких роботів.

Під час щорічних зборів акціонерів Tesla у 2024 році в Остіні, штат Техас, Маск зробив кілька амбітних заяв. Генеральний директор Tesla розпочав виступ із заяви, що, на його думку, Tesla коштуватиме “в 10 разів більше, ніж наявні найдорожчі компанії”. Для порівняння, капіталізація Apple, яка зараз посідає першу сходинку, нещодавно перевищила 3,33 трлн доларів, а рекорд Tesla – 1,2 трлн доларів.

Ілон Маск вважає, що робот Optimus стане найважливішим продуктом Tesla і прискорить зростання компанії. Раніше Tesla показувала демо-версію робота, схожого на знаменитих гуманоїдів Boston Dynamics. У демонстраціях Optimus виконував спритні рухи руками, займався йогою і намагався танцювати.

На зборах акціонерів Ілон Маск заявив, що, на його думку, ринок людиноподібних роботів становитиме близько 1 млрд штук на рік. І Tesla може постачати “принаймні 10% цього обсягу”. Маск очікує, що вартість виробництва роботів Optimus становитиме приблизно $10 000, а продаватимуться вони по $20 000, що призведе до щорічного прибутку в 1 трлн доларів.

Він також сказав, що очікує, що наступного року на заводах Tesla працюватиме “від тисячі до кількох тисяч роботів”. У відео, опублікованому в блозі компанії в мережі X, показано перші прототипи, які, як стверджується, вже працюють на заводі.

Треба зазначити, що амбітні заяви Маска не завжди стають реальністю або, принаймні, вимагають більше часу для реалізації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button