Всесвіт

Магнітне поле Сонця в 10 разів сильніше, ніж вважалося

Сонце знаходиться настільки далеко від Землі, що його світлу необхідно цілих вісім хвилин, щоб досягти поверхні нашої планети. Незважаючи на відстань, магнітне поле світила має на нашу планету величезний вплив.

Наприклад, сильний електромагнітний імпульс може стати причиною вимкнення світла на цілому континенті, тому вченим вкрай важливо знати потужність магнітного поля. На жаль, отримати точні дані їм поки не вдавалося, але дослідники з Університету Королеви в Белфасті запевняють, що зробили це.

Отримати точні вимірювання магнітного поля вченим заважала атмосфера Землі — вона послаблює силові лінії поля, тому його потужність може бути набагато більше, ніж передбачалося раніше. Дослідники запевняють, що вони отримали точні дані завдяки збігу обставин — вони повернули свій телескоп в область поверхні Сонця, яка вважається найбільш мінливою.

У нас дуже мало вимірювань сили і просторових характеристик магнітного поля Сонця. Це трохи схоже на спробу вивчити клімат Землі, не маючи можливості виміряти її температуру в різних географічних точках.

В ході десятиденного спостереження вони зафіксували потужний спалах — аналіз його структури показав, що сила сонячного магнітного поля в 10 разів більше, ніж вважалося раніше. Якщо це дійсно так, то відкриття дійсно багато значить.

Магнітне поле Сонця визначає межі Сонячної системи і захищає нас від космічних променів. Також воно безпосередньо впливає на клімат Землі, формує північні сяйва, і своїми змінами здатне змінювати показники компасів і GPS-систем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button