Всесвіт

Астрономи знайшли дві кам’янисті екзопланети біля сусідньої зірки

За допомогою супутника TESS астрономи виявили дві кам’янисті екзопланети, що обертаються навколо карликової зірки HD 260655. Про своє відкриття дослідники повідомили на сайті препринтів arXiv.

Група астрономів під керівництвом Рафаеля Луке з Чиказького університету досліджувала транзитні сигнали на кривій блиску зірки HD 260655, які виявив супутник НАСА TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite). Аналіз архівних і нових вимірювань променевої швидкості зірки, отриманих від супутника та інших обсерваторій, підтвердив, що зміни викликані рухом планет.

Як відзначають дослідники, транзитні спостереження з TESS виявили двох кандидатів у малі планети, які були підтверджені незалежними даними про променеву швидкість від інструментів HIRES і CARMENES, отриманих в 1998 і 2016 роках відповідно.

Зірка HD 260655-розташована недалеко від Сонячної системи, на відстані близько 32,6 світлових років від Землі. Вона приблизно на 56% менше і легше Сонця. А вік цієї зірки становить від двох до восьми млрд років.

Найближча до батьківської зірки екзопланета отримала позначення HD 260655 B. радіус цієї планети приблизно на чверть більше радіуса Землі, при цьому вона в 2,14 раза важче нашої планети. Дослідники відзначають, що “рік” на цій планеті дорівнює 2,77 земним дням, а відстань від зірки до HD 260655 b — 0,03 А.е. це приблизно в 10 разів менше орбіти Меркурія.

Друга планета, HD 260655 c, більша і масивніша. Вона приблизно в 1,5 раза більше Землі за розміром, а важить — в 3 рази більше. Ця планета обертається на відстані в 0,047 а. о. і проходить повне коло за 5,7 земних дні.

Спостереження транзиту супутником TESS. Помаранчеві мітки відповідають проходу HD 260655 b, зелені HD — 260655 C. джерело: R. Luque et al., arXiv

Дослідники вважають, що щільність відкритих планет говорить про те, що обидві вони мають кам’янистий склад. При цьому HD 260655 b подібна Землі, а друга, більш віддалена планета, не містить всередині заліза і повністю складається з силікатів.

Астрономи вважають, що через відносно високу видиму батьківську зірку дві ці планети стануть відмінними об’єктами для подальших досліджень атмосфери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button