Екологія

Масштабний аналіз показав, що рівень Світового океану щорічно піднімається на 0,3 сантиметра

Згідно з новою доповіддю, підготовленою Європейською комісією, рівень моря в усьому світі зростає “тривожними темпами”.

В рамках доповіді служба моніторингу морського середовища Copernicus показала результати, отримані за допомогою супутникового спостереження і вимірювань різних регіонів океану по всьому світу.

Після обробки отриманих даних і створення кліматичних моделей, фахівці виявили, що потепління води океану і танення льоду призвели до підвищення рівня моря на 0,3 сантиметра на рік — вище, ніж коли-небудь спостерігалося за останнє століття. У доповіді показано, що протяжність арктичного морського льоду швидко зменшується. З 1979 по 2020 рік Земля втратила морський лід, площею в 6 разів більше Німеччини!

Ще одна тривожна подія, порушена в доповіді, стосується конкретно Північного моря. Через зміни в улові камбали, Європейського омара, морського окуня, червоної кефалі і їстівних крабів в цьому регіоні змінюється температура вод. Крім цього, забруднення на суші в результаті рибальства, сільськогосподарської діяльності та промисловості викликає евтрофікацію прибережних вод (насичення водойм біогенними елементами), надаючи вплив на вразливі екосистеми.

Автори доповіді відзначають, що рівень моря підвищується в усьому світі, що сприяє більш частим повеням на узбережжі. “Спостереження за океаном мають вирішальне значення для кращого моделювання клімату та розуміння ключових процесів з метою надання надійної інформації особам, які приймають рішення про майбутню зміну клімату”, – пишуть вчені.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button