Екологія

Найбільша федеральна земля Австрії отримує 100% електроенергії з відновлюваних джерел

Багато країн активно і дуже успішно здійснюють програми з переходу на відновлювані екологічно чисті джерела енергії. Днями похвалилася своїми успіхами маленька Австрія, яка на референдумі 1978 року відмовилася від ядерної енергії.

В країні дев’ять федеральних земель, найбільша з них Нижня Австрія на північно-сході. Минулого тижня прем’єр Ервін Проелл (Erwin Proell) урочисто оголосив, що тепер все 1,65 млн жителів федеральної землі і всі промислові підприємства повністю забезпечуються електроенергією з відновлюваних джерел.

“Ми багато інвестували в підвищення енергоефективності та розширення використання відновлюваних джерел електроенергії, — сказав Ервін Проелл. — З 2002 року ми вклали 2,8 мільярда євро в екологічно чисту енергію від сонячних електростанцій до ГЕС на Дунаї.”

В результаті, зараз 63% всіх енергетичних потреб федеральної землі покривають гідроелектростанції, 26% дає енергія вітру, 9% — біомаса і 2% — Сонце.

У всій Австрії частка поновлюваних джерел електроенергії становить 75%, лише 25% припадає на вуглеводні. За цим показником Австрія лідирує в Європі, за нею йдуть Швеція, Португалія, Латвія і Данія.

Завдяки розвитку «зеленої» енергетики в Нижній Австрії створено 38 000 робочих місць, і влада розраховує збільшити цю кількість до 50 000 до 2030 року.

Перехід на екологічно чисті види палива приносить подвійну користь.

  1. По-перше, зменшується кількість викидів в атмосферу CO2.
  2. По-друге, через зменшення попиту падають ціни на нафту і газ, що стимулює економіку.

Екологи вважають, що лише кардинальне зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу здатне зупинити швидкий нагрів Землі в останні десятиліття. У період з 1990 року по 2014 рік радіаційний вплив на планету через довгоживучі парникові гази збільшилася на 36%. Мова йде про наслідки впливу двоокису вуглецю, метану та оксиду азоту, що потрапляють в атмосферу в результаті промислової і сільськогосподарської діяльності. Концентрація парникових газів в атмосфері ставить новий рекорд щорічно. За даними Всесвітньої метеорологічної організації, в 2014 році вона досягла небезпечного рівня 397,7 частин на мільйон, а в північній півкулі — 400 частин на мільйон.

Варто відзначити, що в грудні 2015 року в Парижі пройде Конференція ООН з питань зміни клімату, де керівники держав обговорять проблему глобального потепління через парниковий ефект.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button