Екологія

Наступні п’ять років на Землі будуть аномально спекотними

Аномальна спека і теплі зими будуть панувати на Землі протягом наступних п’яти років, заявляють кліматологи, що опублікували статтю в журналі Nature Communications.

“Наша кліматична модель показує, що аномально високі температури повітря будуть залишатися такими ж як мінімум протягом наступних п’яти років, а для температур моря цей тренд буде ще довшим”, — заявили вчені.

Одним з наслідків глобального потепління вважаються так звані екстремальні погодні явища — періоди аномальної спеки взимку або холоду влітку, хвилі спеки, тижневі проливні дощі, посухи та інші феномени, пов’язані з “неправильною” погодою.

Частота подібних явищ у майбутньому буде тільки зростати по мірі подальшого розвитку глобального потепління, і вони будуть охоплювати всі великі території. Це призведе, як показують розрахунки західних кліматологів, до різкого збільшення смертності — кожен “зайвий” градус спеки влітку буде підвищувати число померлих людей на п’ять відсотків.

Флоріан Севелле (Florian Sevellec) з Університету Бреста (Франція) і Сибрен Дрижфхоут (Sybren Drijfhout) з Метеорологічного інституту Нідерландів, перевіряючи роботу нової методики розрахунку кліматичних коливань, прийшли до висновку, що аномальна літня спека і теплі зими будуть панувати на Землі ще як мінімум п’ять років.

Ця система, як пояснюють вчені, відрізняється від інших кліматичних моделей тим, що вона побудована на базі математичних принципів, використовуваних для прорахунку поведінки рідин, гірських порід і різних квантових процесів.

На відміну від класичних теорій, вона дозволяє передбачити не лише загальні тренди і обчислити середньостатистичні температури, але і розрахувати ймовірність виникнення різних екстремальних сценаріїв, спираючись на минулі приклади таких подій.

Її роботу Дрижфхоут і Севелле перевірили, прорахувавши те, як змінювався клімат в останню половину століття, і обчисливши ймовірність виникнення різних короткострокових аномалій, в тому числі недавніх хвиль спеки і уповільнення глобального потепління на початку поточного століття.

Як показали ці розрахунки, їх модель коректно передбачала всі ці феномени, що дозволило вченим оцінити, що буде відбуватися в найближчі п’ять років. Виявилося, що аномально високі температури повітря і поверхні води, характерні для 2016 і 2017 років, будуть залишатися такими ж протягом усього цього часу.

У середньому, температури будуть вище норми приблизно на 0,1 градуса Кельвіна, що помітно підвищить частоту посух, хвиль спеки та інших погодних аномалій, пов’язаних з глобальним потеплінням. Ситуація нормалізується тільки після 2022 року, хоча є 69-відсотковий шанс, що вода в океанах Землі буде залишатися перегрітою протягом більш тривалого часу.

Аномальна спека, за словами кліматологів, буде практично неминучою — ймовірність її виникнення в 2018 і 2019-2020 роках перевищує 64 відсотків і 58 відсотків. Найближчим часом Севелле і Дрижфхоут планують побудувати аналогічні прогнози для різних регіонів Землі, що допоможе їх жителям підготуватися до наслідків подібних кліматичних аномалій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button