Екологія

Падіння ціни на альтернативні джерела електроенергії в США

Електроенергія, отримана з альтернативних джерел, в США стала коштувати дешевше. Використовувати електрику від вітрогенераторів і сонячних батарей стає все вигідніше. На деяких американських ринках добута таким способом енергія вже дешевше, ніж отримана класичним шляхом – від спалювання вугілля і природного газу.

Падіння ціни на альтернативні джерела електроенергії в США

Ряд компаній США вже підписали договори довгострокової дії, в яких обумовлюється закупівля альтернативної енергії по “бюджетним” цінами. Ціни падають в прискореному темпі. Переважно в тих областях і штатах, де найбільш вітряно і сонячно. Поки доступність цін обумовлюється державними субсидіями, з часом вони будуть знижуватися. Однак, за прогнозами фахівців, енергія з відновлюваних природних джерел за цей час встигне потіснити звичайну.

Читайте також: МЕА: в 2050 році сонячна енергія стане основним джерелом електрики

Інвестиційна компанія “Лазард”, яка з 2008 року аналізує вартість енергоносіїв, провела дослідження оптових цін на енергетичному ринку. Згідно з ним, зараз сонячна електрика обходиться в 5,5 цента за кіловат-годину, отримана від вітрогенератора – 1,4 цента. Це з урахуванням субсидій. Без них – 7,2 і 3,7 цента відповідно. При цьому енергія, отримана шляхом спалювання природного газу, варто 6,1 цента за кВт.год, а від вугілля – на п’ять центів дорожче. Керуючий директор компанії “Лазард” Джонатан Світ відзначає, що за п’ять років вартість використання нових технологій стала дешевшою.

У багатьох інших країнах світу дана тема також актуальна. Влітку 2014 Німеччина зуміла поставити рекорд: більше 50% добового енергоспоживання німці отримали за рахунок фотоелементів. У Данії 25% електропостачання забезпечується завдяки вітрякам.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button