Здоров'я

Це не пневмонія: патологоанатом розповів про легені хворих COVID-19

Відомий патологоанатом і лікар-фармаколог Олександр Едігер поділився своїми враженнями від того, що він побачив у легенях хворих коронавірусною інфекцією пацієнтів. За його словами, це не пневмонія, а набагато більш серйозне і складне ураження внутрішніх органів.

Слова експерта наводить “громадська служба новин”:

Це ніяка не пневмонія… Ми маємо справу з дуже специфічним ураженням легенів. Цей вірус влаштував нам купу сюрпризів.

Лікар зазначив, що для вірусу SARS-CoV-2 легені не є першочерговою мішенню. У пацієнтів спостерігається ураження не тільки дихальної системи, але і клітин крові, стінок судин, а також шлунково-кишкового тракту та інших органів. Коронавірус атакує рецептори, які є по всьому організму. У своїй думці він спирається, поміж іншого, і на роботи китайських вчених, які відзначили раніше, що збудник COVID-19 пошкоджує гемоглобін в еритроцитах. Через це у хворих формується гіпоксичний синдром.

На противагу цьому, він призводить клінічну картину “класичної” пневмонії, яка викликається вірусами або бактеріями. Таке запалення легенів локалізується тільки в органах дихання, а інфекційний процес досить обмежений за часом і досить рідко призводить до летального результату. При цьому, Едігер не заперечує, що в результаті пневмонії через недостатнє постачання організму киснем можуть дивуватися інші системи людського тіла. Але різниця полягає в причинно-наслідкового зв’язку і специфічних проявах захворювання.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button