Різне

Математика і наркомафія – який зв’язок?

narkomafia9 жовтня мексиканська влада здобула важливу перемогу у війні з наркомафією – в цей день, за офіційною інформацією, був убитий Еріберто Ласкано, глава «Лос-Сетас», найжорстокішого картелю.

Але навряд чи це призведе до перелому у війні або розпаду хоча б цього картелю. Судячи з усього, у нього вже є новий керівник. Експерти вважають, що головними цілями повинні стати не найгучніші імена, а зв’язкові злочинного світу.

Майкл Лоуренс з Університету Ватерлоо (Канада) вважає, що наркокартелі (як і багато чого іншого в нашому світі) можна представити у вигляді складної мережі: кожен представник – це вузол, а його відносини з іншими – це зв’язок між вузлами.

Лише на перший погляд може здатися, що знищення головного вузла вирішить всі проблеми. Наприклад, після того як в 1993 році був убитий колумбійський наркобарон Пабло Ескобар, його Медельінській картель і справді розпався. Але, як і у випадку з лірнейской гідрою, це призвело до появи великої кількості мереж поменше. До 1996 року в Колумбії виникло 300 «дочірніх» картелів, і з ними не вдається впоратися донині. На жаль, мексиканська влада не винесли урок з чужої помилки.

А ось колумбійці все ж зрозуміли свою неправоту і взялися за аналіз мереж, яким тепер займається місцевий фонд Vortex на чолі з Едуардо Сальседо-Альбараном. Вчені будують діаграми, на яких відображаються зв’язки між наркоторговцями, владою і поліцією, виявлені в ході судових розглядів. У результаті вимальовується важлива роль свого роду посередників – людей, які, може бути, і не знайомі з великими шишками, але непрямим  чином виступають в якості мостів, зв’язуючих різні групи. І в Колумбії, і в Мексиці це зазвичай поліцейські і чиновники, яким платять картелі.

Дійсно цікаво,що завдяки цим персонам тримається зв’язок між злочинним і легальним світом. Не секрет, що успіх наркоторговців в основному залежить від міцних уз із законом, тому виявляти і саджати слід перш за все таких посередників.

Справді, Шон Гурлі з американської організації Quid проаналізував дев’ять недавніх інцидентів, у тому числі колумбійську нарковійну, і зробив висновок, що, чим більше залучається збройних сил, тим довше протистояння. Дійсно, за даними Транскордонного інституту (США), до 2006 року, коли почалося в Мексиці, в результаті злочинів наркомафії там гинуло приблизно 3 700 чоловік в рік, а в 2011 році цей показник перевищив 16 тис. Мексиканська влада просить народ почекати ще небагато – мовляв, картелі ось-ось зламаються і насильство припиниться, але ці обіцянки повторюються з року в рік. Очевидно, потрібно змінювати стратегію.

Натхнення: www.newscientist.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button