Здоров'я

Математична модель підказує, як простіше і швидше наростити м’язи

Вчені з Кембриджського університету розробили математичну модель, яка передбачає оптимальний режим вправ для нарощування м’язової маси. Результати дослідження публікує Biophysical Journal.

Дослідники використовували методи теоретичної біофізики для побудови унікальної моделі. Вона обчислює, як певна фізична вправа вплине на ріст м’язів і скільки часу це займе. Модель заснована на попередній роботі тих же вчених, які вивчали як титин впливає на ріст м’язів.

Титин — це гігантський білок, більша частина якого розширюється при розтягуванні м’язи. Але невелика частина молекули також знаходиться під напругою під час скорочення. Ця частина титину містить домен тітінкінази, який генерує хімічний сигнал, що впливає на ріст м’язів.

Спочатку модель відстежувала, як молекули титину відкриваються під дією сили й скільки її знадобиться, щоб виник хімічний сигнальний ланцюг, що запускає ріст м’язів на молекулярному рівні. Потім вони ускладнили її, включивши додаткову інформацію — обмін метаболічною енергією, а також тривалість прикладання сили, повторення цього процесу і відновлення після. Модель перевірили й підтвердили її роботу.

Вона розв’язує проблему атрофії м’язів, яка виникає під час довгого постільного режиму або у космонавтів в умовах мікрогравітації. Модель показує, скільки часу м’яз може провести в неактивному стані до початку руйнування і який режим відновлення буде оптимальним.

В кінцевому підсумку вчені сподіваються створити зручний для користувача програмний додаток, який надасть індивідуальні режими вправ для конкретних цілей. Дослідники також сподіваються поліпшити свою модель, розширивши аналіз докладними даними як для чоловіків, так і для жінок, оскільки багато досліджень вправ сильно зміщені в бік спортсменів чоловічої статі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button