Здоров'я

Профілактика недоумства – відсутність стресів

Вчені з Гетеборзького університету в Швеції помітили і науково обгрунтували зв’язок між стресом і слабоумством, яке може розвинутися в старості.

Розвиток слабоумства, медична назва «деменція», виникає в літні роки і характеризується зниженням пізнавальної діяльності людини, а також розпадом психічних функцій через ураження мозку. Лікарі вважають, що на розвиток слабоумства робить великий вплив стрес, який був перенесений в зрілі роки.

Протягом 37 років учені вели спостереження за 800 жителями Швеції, серед яких були виключно жінки, які народилися в період з 1914 по 1930 роки. Вперше огляд групи добровольців був проведений в 1968 році. Після цього їх регулярно оглядали з інтервалом у кілька років до 2005 року. Жінок розпитували про стреси, які вони переносили. Серед них були розлучення, смерть дитини, хвороба, алкоголізм рідних, розлучення, безробіття та інші. Як виявилося в ході спостережень, у більшості жінок стреси носили хронічний характер.

По завершенню спостереження виявилося, що 153 жінки з 800 (порядку 19%) страждали від деменції. З них 104 жінки були схильні найпоширенішою формою деменції – хвороби Альцгеймера. Як відзначили дослідники. У середньому слабоумство наступало у віці 78 років. У тому випадку, якщо жінки протягом свого життя часто відчували стрес, їхній шанс в старості мати слабоумство зростав на 15%, при цьому ризик виникнення хвороби Альцгеймера становив 21%.

Натхнення: positime.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button