Земля

Що станеться з атмосферою на Землі після ядерної війни

Зрозуміло, що ядерна війна буде катастрофою для нас і нашої планети — але наскільки? Нове дослідження моделює вплив, який дим від наслідків ядерного конфлікту може мати на нашу атмосферу. Результати передбачувано похмурі.

Команда експериментаторів проаналізувала вплив як регіональної, так і глобальної ядерної війни з викидами 5 мегатонн і 150 мегатонн сажі відповідно. Дослідники виявили, що глобальна війна призведе до втрати озонового шару в середньому на 75 відсотків протягом 15 років. А локальна війна призведе до втрати озонового шару на 25 відсотків протягом 12 років.

Згідно з дослідженням, хоч дим спочатку блокуватиме сонячні промені — настане так звана “ядерна зима”, – протягом декількох років підуть сильні спалахи ультрафіолету. Вони дозволять вдарити по поверхні Землі через дірки в озоновому шарі.

Ультрафіолет зазвичай може впливати на що завгодно, від раку шкіри до сільськогосподарських процесів і виживання цілих екосистем. Тому, якщо набагато більша його кількість потрапить на нашу планету, це матиме серйозні наслідки для всіх, хто пережив перші вибухи.

«Умови можуть розвернутися в дуже сумну сторону, — пояснює фахівець з вивчення атмосфери, вчений Чарльз Бардін з Національного центру атмосферних досліджень. – Засоби пристосування, якими спочатку вдало користувалися ті, що вижили після ударів, не допоможуть при підвищенні температур і рівня УФ-радіації».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button