Здоров'я

Кава: плюси та мінуси вживання

Деякі здатні випивати кілька філіжанок за раз. Варто сказати, що кава має як позитивні і негативні сторони, спробуємо розібратися.

Позитивні сторони

Вона бадьорить, підвищує мозкову діяльність, але через неї може збільшитися артеріальний тиск, порушитися обмін речовин і багато іншого. При надмірному вживанні нервова система стає збудженою, і відчуває навантаження.

Спочатку обговоримо позитивні сторони. Кава добре впливає на роботу мозку, покращує розумові здібності. Вчені з Німеччини довели, що продуктивність праці збільшується на 10% у разі, якщо ви добре поїли. На голодний шлунок вона впливає навпаки.

Відбувається прискорення відтоку жовчі, гальмується утворення холестерину. Випиваючи чашку в день, ви віддаляєте утворення каменів у жовчному міхурі.

Чия робота пов’язана з випромінюваннями, корисно вживати дві філіжанки кави в день. Такий висновок зробили вчені з Індії, провівши безліч досліджень.

Кава допомагає боротися з поганим настроєм, тому що виробляє серотонін, радісний гормон.

Люди, які випивають кілька чашок кави на день, рідше піддані Альцгеймеру. Першими це встановили фінські та шведські вчені, потім їх підтвердили американці. Проте всьому виною не кофеїн, а інша речовина, яку належить виявити.

Бувають дні, коли ми можемо бути розсіяні, 75 мг кави виправлять ситуацію і допоможуть сконцентруватися. Не зловживайте цим способом, краще добре висипайтеся.

Вона здатна поліпшити пам’ять, довели учені Університету Джона Хопкінса. Розділивши студентів на дві групи, одну поїли кавою, інших ні. Результату показав, що ті, хто вживав, запам’ятовують матеріал в рази краще.

Кава здатна допомогти з хворобою очей. Хорошою профілактикою виступає при блефароспазмі і запобігає появі катаракти.

Негативні сторони

Її відносять до наркотичної речовини, тому що вона викликає звикання, залежність. При відмові можна отримати головні болі, сонливість, роздратування, втрату концентрації, уваги.

Кофеїн посилює роботу нервової системи, оскільки вона весь час знаходяться в збудженому стані, сплив проходить швидше.

Вона дратує шлунок, слизову, збільшує кислотність. Її не можна пити при захворюваннях ШКТ. Здатна викликати здуття, печію.

При постійному вживанні пульс стає прискореним, тиск артерій підвищується. Не пийте її при тахікардії та інших серцевих захворюваннях.

Дослідники приходять до висновку, що одна, дві чашки напою, що бадьорить до обіду є нормою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button