Здоров'я

Щасливий шлюб може нашкодити здоров’ю

Цілий ряд досліджень показав, що шлюб або спільне співжиття покращують якість і тривалість життя, в той час як самотність або розлучення мають негативні наслідки. Однак не все так однозначно, з’ясували вчені Південного Методистського університету (США).

У середньому, молодята, задоволені якістю союзу, починають набирати вагу незабаром після весілля. З часом вони потрапляють до групи ризику, пов’язані з тими чи іншими проблемам зі здоров’ям, викликаним зайвою вагою.

За словами Андреа Мелтцер, подружжя, задоволені шлюбом, з меншою часткою ймовірності думають про розлучення, і набирають більше зайвої ваги; нещасні у шлюбі, навпаки, частіше подумують про розірвання союзу, і набирають менше зайвої ваги. Таким чином, висновки дослідження можуть суперечити попереднім заявам про те, що шлюб впливає на якість життя і стан здоров’я тільки позитивно.

Раніше вже було відомо, що в шлюбі люди набирають вагу, а при розлученні – втрачають його. Проте зв’язок між набором ваги і задоволеністю смейним життям психологами виявлена вперше. Попередні дослідження показали, що щасливі пари більше стежать за здоров’ям – наприклад, вчасно приймають препарати або ходять до лікарів на регулярний профілактичний огляд. У той же час, зв’язок між задоволеністю союзом і загальним станом здоров’я залишалося незрозумілим.

У рамках дослідження, проведеного під керівництвом Мелтцер, подружні пари протягом 4 років двічі на рік повідомляли, наскільки вони задоволені шлюбом, чи збираються розлучатися, а також вказували на зростання зайвої ваги. Всього в дослідженні брали участь 169 пар, що вступили в шлюб недавно.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button