Земля

Вовки йдуть із зони відчуження ЧАЕС

Зона відчуження Чорнобильської АЕС давно перетворилася на заповідник; населення звідти евакуювали більше тридцяти років тому, і у відсутність людей там комфортно себе почувають дикі рослини та тварини, в тому числі вовки.

Пересування тварин не обмежується межами зони відчуження; минулого тижня група американських дослідників опублікувала результати спостережень за дорослим сірим вовком (Canis lupus).

За три тижні спостережень вовк пройшов майже 400 кілометрів, вийшов за межі своєї звичайної території площею близько 28 квадратних кілометрів, від кордонів якої він рідко відходив далі ніж на 5 км. У середньому вовк збільшив добову дистанцію на 16,8 км, і вийшов далеко за межі зони відчуження.

Автори дослідження відзначають, що, хоча з поведінки однієї тварини не можна судити про динаміку міграції тварин в районі ЧАЕС, їх спостереження доводять, що тварини із Зони можуть заселяти навколишні території, стикатися з тваринами, які мешкають за межами зони, і схрещуватися з ними.

«Наші спостереження піднімають питання про можливість передачі викликаних радіацією мутацій популяціям, не порушених наслідками Чорнобильської катастрофи», — пишуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button