Екологія

Майже у 2 млн дітей розвивається астма через забруднення, пов’язані з дорожнім рухом

Майже 2 млн нових випадків дитячої астми відбуваються через забруднення повітря, викликаного дорожнім рухом. Ця серйозна проблема особливо гостро стоїть у великих містах.

Сьюзан Аненберг, професор охорони навколишнього середовища та гігієни праці в Університеті Джорджа Вашингтона разом з колегами вивчила приземні концентрації діоксиду азоту, або NO2. Це забруднююча речовина, яка утворюється в результаті викидів вихлопних газів транспортних засобів, електростанцій і промислових об’єктів.

Автори також відстежували нові випадки астми, які розвивалися у дітей з 2000 по 2019 рік. Астма – це хронічне захворювання, яке викликає запалення дихальних шляхів легенів.

“Наше дослідження показало, що діоксид азоту впливає на розвиток астми у дітей, і ця проблема особливо гостра в міських районах. Отримані результати свідчать про те, що чисте повітря має бути найважливішою частиною стратегій, спрямованої на збереження здоров’я дітей,” – говорить Сьюзан Аненберг, професор охорони навколишнього середовища та гігієни праці в Університеті Джорджа Вашингтона.

За результатами роботи автори зробили ряд висновків:

  • З 1,85 млн нових випадків дитячої астми, пов’язаних з NO2 у всьому світі в 2019 році, дві третини припадає на міські райони.
  • Частка випадків дитячої астми, пов’язаних з NO2, в міських районах останнім часом знизилася, ймовірно, через посилення правил очищення повітря, введених в країнах з більш високим рівнем доходу, наприклад, США.
  • Незважаючи на поліпшення якості повітря в Європі та США, рівень забруднення повітря, особливо NO2, зростає в Південній Азії, країнах Африки на південь від Сахари та на Близькому Сході.
  • Випадки дитячої астми, пов’язані з забрудненням NO2, негативно впливають на громадську охорону в Південній Азії та країнах Африки на південь від Сахари.
  • Попередня робота, проведена дослідниками GW, показала, що через NO2 у 13% дітей розвивається астма. Якщо мова йде про 250 найбільш населених міст світу, то ця цифра виростає до 50%.

В цілому частка випадків дитячої астми, пов’язаних з NO2, знизилася з 20% у 2000 році до 16% у 2019 році. Це означає, що чисте повітря приносить реальну користь, особливо це стосується тих дітей, які живуть в районах поблизу жвавих доріг і промислових об’єктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button