Здоров'я

Медик попередив про небезпеку залишених котом подряпин

Медик Євген Комаровський попередив про небезпеку котячих подряпин. Виявилося, що коти виступають носіями бактерії бартонела, здатної ставати причиною серйозних розладів.

Відповідаючи на питання публіки, доктор розповів про ризики, пов’язані з отриманими від котів ранами. Він радить після нанесення подряпин промити рани з милом, що дозволить зменшити ризик зараження. Небезпечним є попадання в організм бактерії бартонела. Щоб мінімізувати шкоду, можна пустити в хід якісну антибактеріальну мазь. Здоровий організм оперативно виводить небезпечні мікроелементи сам, але при ослабленому імунітеті або при відновленні після важкої хвороби є ризик збільшення лімфовузлів, які знаходяться на близькій відстані від місця подряпин.

Відомо, що при хворобі між отриманням подряпини і розбуханням лімфовузлів може пройти 1,5-6 місяців. Деякий час стан не буде мінятися, а потім розміри нормалізуються самостійно. Однак при ознаках запалення потрібно терапія за допомогою антибіотиків. До лікаря слід звертатися при глибокій і рваній подряпині або рані на обличчі, а також якщо зупинити кровотечу самостійно не вдається.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments