Здоров'я

Медики назвали топ-3 продуктів, що підвищують тиск

Медики назвали топ-3 продуктів, вживання яких варто звести до мінімуму всім, хто страждає від гіпертонії. Фахівці також нагадали, що підвищений артеріальний тиск може призвести не тільки проблем із серцево-судинною системою, але і з нирками.

Кофеїн, який міститься не тільки в каві, але і в чаї, енергетичних напоях і шоколаді, надає збудливу дію на центральну нервову систему. Крім того, він прискорює серцебиття, викликає тахікардію і аритмію. Проведені австралійськими вченими дослідження показують, що навіть декілька чашок ароматного напою в день здатні підвищити систолічний тиск на 8,1 мм рт.ст, а
діастолічний на 5,7 мм рт.ст.

Вживання спиртного спочатку підвищує артеріальний тиск, а на пізній стадії сп’яніння знижує його до норми і нижче. Гіпертонія зустрічається у питущих людей в 1,6–4 рази частіше, ніж у тих, хто веде здоровий спосіб життя. Алкоголь є причиною стабільно високих показників верхнього і нижнього кров’яного тиску у 5-10% чоловіків і 1% жінок.

Основою кухонної солі є хлорид натрію, який має властивість затримувати воду в тканинах і судинах організму. Таким чином, надмірне споживання цієї спеції (більше 5 г на добу), безпосередньо позначається на артеріальному тиску, постійно підвищуючи його і не даючи стабілізуватися.

Кнопка «Наверх»
Закрыть