Здоров'я

Розвінчуємо міфи про догляд за зубами

Розвінчуємо міфи про догляд за зубамиЗдавалося б: повсякденний догляд за зубами – така проста і звична справа, що ми знаємо про неї все і для помилок не залишається місця.

На жаль, це не так. Безліч людей не вміють правильно доглядати за ротовою порожниною і досі керуються застарілими стереотипами, піддаючи ризику здоров’я зубів і ясен.

Міф: відбілювати зуби – шкідливо!

Правда: шкідливо намагатися відбілювати зуби самостійно, «народними» засобами на зразок лимонного соку або соди. Сучасні професійні способи відбілювання, які застосовують стоматологи – шкоди не завдають. Навпаки, відбілювання зубів має не тільки естетичний, але і гігієнічний ефект, оскільки передбачає зняття зубного нальоту. Звичайно ж, у всьому потрібно знати міру: не відбілювати зуби занадто часто і робити акцент на профілактиці. Уникнути потемніння емалі допоможуть регулярна ретельна чистка зубів, вибір пасти з відбілюючими властивостями, обмеження в споживанні кави, чаю і червоного вина, а також відмова від куріння.

Міф: ясна кровоточать через інтенсивну чистку зубів.

Правда: безумовно, якщо прикладати зайву силу під час чищення зубів, є ймовірність поранити ясна. Однак головна причина кровоточивості – бактерії, які роз’їдають ясна, роблячи їх слабкими і чутливими. Саме в такому стані вони схильні до пошкоджень. Тому найкращий захист від кровоточивості ясен – грамотна гігієна порожнини рота.

Міф: молочні зуби можна не лікувати і не доглядати за ними особливо ретельно – все одно вони скоро випадуть.

Правда: молочні зуби у дітей вимагають не меншої уваги, ніж постійні у дорослих. Розвинені захворювання, якщо їх не лікувати, пізніше переходять і на корінні зуби. Крім того, дуже важливо з раннього віку сформувати у дитини навик правильного чищення зубів і ввести гігієнічні процедури в звичку. У цьому допоможуть дитячі зубні пасти (смачні, ароматні, безпечні при ковтанні) і гарні яскраві щітки – особливо електричні, які викликають у малюків підвищений інтерес і забезпечують зручну і якісну чистку зубів.

Міф: щоденне чищення зубів – все, що потрібно для догляду за порожниною рота.

Правда: чистити зуби двічі на день протягом мінімум двох хвилин – необхідна, але не єдина складова турботи про порожнину рота. Важливо також масажувати щіткою ясна, чистити язик, небо і внутрішню сторону щік – адже там накопичується величезна кількість бактерій. Після їжі треба користуватися зубочисткою і зубною ниткою, щоб відразу видалити залишки їжі. Не зайвим буде і періодичне полоскання рота. Нарешті, слід відвідувати стоматолога в профілактичних цілях кожні півроку, а не тільки при виникненні проблем. Адже сучасне обладнання від stomed.com.ua та вмілі руки лікаря зуміють вирішити ваші зубні проблеми.

Міф: можна чистити зуби і без пасти – ефект той же.

Правда: це краще, ніж нічого, але таким чином можливо лише механічно усунути свіжий наліт, а корисного впливу на хімічному рівні (антибактеріального, зміцнюючого) зроблено не буде. Тому необхідно підібрати сучасну зубну пасту і використовувати її щодня.

Міф: зубну пасту потрібно регулярно міняти, інакше з’явиться звикання.

Правда: щоб зуби адаптувалися до активних інгредієнтів пасти і стали отримувати від них максимальну користь, повинно пройти близько 3-6 місяців. Отже, немає ніякого сенсу міняти зубну пасту, яка вам підходить, а вже тим більше робити це часто.

Міф: щоб чистити зуби як слід, варто вибирати велику зубну щітку з жорсткою щетиною і не шкодувати сил.

Правда: для якісного чищення зубів набагато важливіше правильні руху, зроблених щіткою, регулярність і достатня тривалість процедури. А надто жорстка щетина і невиправдано сильний натиск ведуть до пошкоджень емалі і ясен. Що стосується розміру чистячої поверхні, то переважно невелика головка оптимальної форми, яка дозволить проникати у важкодоступні місця – така, як насадка електричної зубної щітки.

Міф: для чищення зубів і раніше немає нічого краще старої доброї мануальної зубної щітки.

Правда: дуже небагато людей вміють правильно використовувати традиційну зубну щітку – здійснювати з її допомогою всі необхідні рухи, контролювати натиск і тривалість чищення. Всі ці проблеми легко вирішують сучасні ґаджети, значно переважаючі звичайні щітки по ефективності, зручності і безпеці застосування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button