Здоров'я

Вчені відкрили нові антибіотики завдяки бактеріям-вбивцям нематод

Французьким і американським фахівцям вдалося створити новий клас антибіотиків, здатних знищувати мікроби з розвиненою стійкістю до поширених препаратів. Оділорабдини були відкриті в ході дослідження взаємодії нематод з їх бактеріями-вбивцями.

Ефективність нових препаратів підтвердили досліди на мишах: антибіотики знищують як грампозитивні, так і грамнегативні мікроорганізми. Джерелом унікального з’єднання є бактерії Xenorhabdus nematophila, що живуть у тілі черв’яків-нематод. Паразити виділяють токсини, які вбивають комаха і в його організмі розмножуються. Вони створюють сприятливе середовище для розвитку нематод, вбиваючи всі бактерії, що сприяють розкладанню особини.

Вчені, вивчивши антимікробну активність 80 штамів мікробів Xenorhabdus nematophila, виділили ряд найбільш ефективних сполук певного типу. Оділорабдини, подібно до інших антибіотиків, впливають на рибосоми (ретранслятори білка у клітинах бактерій) і блокують її здатність зчитувати інформацію матричної РНК. Це призводить до загибелі хвороботворних мікроорганізмів.

Нові препарати атакують ділянку рибосоми, які ніколи не потрапляли під вплив інших антибіотиків. Саме ця властивість дозволить оділорабдинам протистояти бактеріям, які виробили імунітет до ліків. Дослідження показало, що ODLs можуть впоратися з кишковою паличкою, інфекцією сечостатевої системи, збудником пневмонії і стафілококом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button