Людина

Медики помітили зниження нормальної температури людського тіла

За останнє століття з невеликим середня здорова температура тіла у людини трохи знизилася — вчені пов’язують це з уповільненням метаболізму в сучасних комфортних умовах життя.

©HeungSoon, Pixabay.com

Достатньо ввести у пошуковику запит «нормальна температура тіла», щоб отримати результат: 37 °С. Але, схоже, ця класична цифра застаріла. До такого висновку приходять Жюлі Парсоне (Julie Parsonnet) і її колеги з Медичної школи Гарвардського університету, стаття яких опублікована в журналі eLife.

Середню «здорову» температуру тіла до 37 °C (строго кажучи, від 36,2 до 37,5 °C) ще в 1851 році отримав німецький медик Карл Вундерліх. Проте дані останніх років вказують на більш низькі показники. Ці тренди — на прикладі жителів США — і оцінили автори нової роботи. Їх розвиток вчені пов’язують зі змінами навколишнього середовища, викликаного промисловою революцією останніх століть, і зі зв’язаними змінами в нормальній фізіології людини.

Вчені розглянули три великих джерела відомостей про вимірювання температури тіла у жителів США, що належать до різних історичних епох, — медичні записи ветеранів Громадянської війни (1862-1930 роки), дані першого Національного дослідження здоров’я і харчування (NHANES, 1971-1975 роки), а також картотеку медичного центру Стенфордського університету (2007-2017 роки).

Автори узагальнили більше 677 тисяч окремих замірів температури. Після статистичної обробки цих даних тренд на зниження підтвердився. Розрахунки показали, що нормальна температура тіла знижувалася темпами, відповідними 0,03 °C за десятиліття.

Зрозуміло, ці результати можуть бути пов’язані з удосконаленням технологій вимірювання температури. Однак, розділивши учасників першої вибірки за віком, вчені виявили точно таке ж зниження, хоча всі виміри проводилися однаковими інструментами, доступними в той час.

Цей тренд вчені пов’язують із загальним зниженням активності метаболізму. На їх думку, розвиток гігієни і медицини, доступність харчування і побутового комфорту призвели до послаблення хронічних запальних процесів, на тлі яких протікало життя минулих поколінь. Поширення систем опалення в будинках також дозволило знизити нормальні енергетичні витрати організму, а в результаті — і його температуру.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments